در پی انتشار خبری مبنی بر رفتار ناشایست با بانوان در آزمون استخدامی؛

ستاد امر به معروف گیلان به متولیان۴۸ ساعت برای پاسخگویی فرصت داد

ستاد امر به معروف گیلان به متولیان۴۸ ساعت برای پاسخگویی فرصت داد

به گزارش بیا شمال دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر گیلان اظهار داشت: طی نامه ای به دستگاه های متولی برگزاری آزمون استخدامی در استان 48 ساعت برای پاسخگویی در ارتباط با حادثه رخ داده شده مهلت داده شده است.حجت الاسلام سجاد سرافراز در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به حوادث رخ داده شده در خلال برگزاری آزمون استخدامی در یکی از مدارس شهر رشت، اظهار نمود: غروب جمعه از وقوع چنین اتفاقی مطلع شدیم با پیگیری های مردمی صورت گرفته و موارد انتشار یافته در فضای مجازی، احتمال توبیخ یا برکناری مدیر مربوطه وجود دارد.
وی تاکید کرد: اما ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر استان گیلان رسالت خودرا فراتر از این امور می داند.
حجت الاسلام سرافراز با اشاره به اینکه نگاه فرایندی و ساختاری در دستور کار ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر قرار دارد، اضافه کرد: باید فرایندهای غلط اصلاح شده و جلوی قانون های نانوشته گرفته شود تا هرکسی بر خلاف دستور العمل و یا به نام دستور العمل عمل اقدام نکند.
وی با اعلان اینکه متولی برگزاری آزمون معتقد می باشد برمبنای دستورالعمل ابلاغی اقدام نموده است، اظهار داشت: وقتی مسئول برگزاری این آزمون از نشان دادن دستورالعمل طفره می رود بیان کننده آنست که چنین دستورالعملی وجود خارجی نداشته اما اگر هم وجود دارد باید برای همیشه از بین برود.
حجت الاسلام سرافراز نظارت بر رعایت کامل عفاف و حجاب در سازمان ها و ارگان ها و ادارات را قسمتی از وظایف ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر برشمرد و اشاره کرد: بامداد روز شنبه مکاتبات مختلفی با دستگاه های متولی برگزاری این آزمون انجام و خواهان پاسخگویی ظرف مدت ۴۸ ساعت شده ایم.
وی افزود: برمبنای اصل ۲۰ و ۲۱ قانون اساسی همه افراد ملت شامل زن و مرد یکسان در حمایت قانون قرار دارند و از همه حقوق انسانی، سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی با رعایت موازین اسلام برخوردار می باشند دولت موظف است حقوق زن را در تمام جهات و با رعایت موازین اسلامی تضمین نماید و اینطور رفتارها مغایر با اصول قانون اساسی است.
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان اشاره کرد: حریم بانوانی که عفیفانه در این جامعه زندگی می کنند از اهمیت بالایی برای این ستاد برخوردارست و انجام اینطور رفتارها نباید آزادی را تحت تاثیر قرار دهد.
حجت الاسلام سرافراز افزود: در همین راستا قرار شد تا گروه های تخصصی مردمی وارد عمل شده و به دنبال این هستیم تا بدون هیاهو و جنجال این مشکلات فرایندی را ریشه کن کرده و اینطور لطمه های اجتماعی را مرتفع سازیم.
دبیر ستاد احیای امر به معروف و نهی از منکر گیلان تاکید کرد: اگر قانون دسترسی آزاد به اطلاعات و طبق قانون و حقوق شهروندی داشته باشیم و مدیران نیز خودرا ملزم به پاسخگویی بدانند خیلی از این دست مشکلات حل می شود.


منبع:

1399/10/14
19:14:08
0.0 / 5
1028
تگهای خبر: تور , حادثه , حقوق , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا