مدیركل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران:

نگاه و مكتب شهید سلیمانی پاك وخالص است

نگاه و مكتب شهید سلیمانی پاك وخالص است

به گزارش بیا شمال مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران با اشاره به عدالت و تواضع حاج قاسم، گفت: نگاه و مکتب شهید سلیمانی پاک، خالص و متواضع است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سردار عبدالله ملکی یکشنبه شب در مراسم مکتب سلیمانی با تسلیت ایام فاطمیه و شهادت سردار حاج «قاسم سلیمانی» با اشاره اینکه من از حاج قاسم در یادواره شهدای بابل دو درس ویژه عدالت و تواضع را آموختم، گفت: حاج قاسم در آن یادواره با تک تک فرماندهان نظامی روبوسی کرد و صندلی ریاستی که برایشان در نظر گرفته شده بود را عوض کرد و همانند بقیه بر صندلی عادی نشست، این نگاه حاج قاسم برای ما درسی شد.
وی اضافه کرد: نگاه شهید سلیمانی پاک، متواضع و خالص بود و این نگاه همان مکتب سلیمانی است و ما باید این نگاه را در زندگی خودمان پیاده سازیم و تقویت نماییم.
سردار ملکی اظهار داشت: شهید سلیمانی در جنگ، سلسله مراتب را طی کرد و به فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله رسید و نامش برای همه رزمندگان در جبهه های مختلف آشنا بود.
وی با اعلان اینکه در بیشتر عملیات ها لشکر ۴۱ ثارالله با لشکر ۲۵ کربلا همجوار بودند، از ارادت شان به نیروهای لشکر مازندران گفت و افزود: حاج قاسم در جبهه مقاومت سوریه در جمع رزمندگان لشکر ۲۵ بخوبی از حضور این رزمندگان در کربلای پنج یاد کرد و گفت در عملیات کربلای ۵ به کانالی رسیدم که پر از شهید بود و ما نمی توانستیم سرمان را بلند نماییم و آن لحظه یکی از بهترین لحظات زندگی من است و من این را فراموش نمی کنم.
این مسئول افزود: حاج قاسم نامِ آشنایی بود پر از تواضع، شجاعت، قناعت و صبر و موجب افتخار است که در دل همه رزمندگان اسلام در جهان جای دارد.
مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس اضافه کرد: ما در حوزه دفاع مقدس فعالیت می نماییم و بیشتر توان مان را برای این حوزه گذاشتیم اما هنوز نتوانستیم این گنج را استخراج نماییم چون رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس خوش درخشیدند و یازده یگان را معین بودیم.
۱۸ کتاب دفاع مقدس در دست پژوهش و تدوین است
وی همین طور با اعلان اینکه در حوزه جبهه مقاومت هم ورود پیدا کردیم، از چاپ ۲۰ عنوان کتاب در حوزه جبهه مقاومت و شهدای مدافع حرم و مکتب سلیمانی آگاهی داد و اضافه کرد: ۱۸ کتاب هم در دست پژوهش و تدوین و چاپ است و باوجود کمبود اعتبارات، کتاب کارنامه مدافعان حرم لشکر عملیاتی ۲۵ کربلا را هم پیگیر هستیم.
وی به تولید فیلم داستانی ۹۰ دقیقه ای شهدای خان طومان اشاره نمود و اظهار داشت: این فیلم در بخش رزمی و اجتماعی در دست ساخت است و برای اردیبهشت مقاومت ۱۴۰۰ و پخش از شبکه یک آماده می شود.
سردار ملکی معنویت، عقلانیت، عدالت و ولایتمداری را ابعاد چهارگانه مکتب شهید سلیمانی دانست و اضافه کرد: سبک مدیریت این شهید در فرماندهی و جنگ و جبهه مقاومت نشأت گرفته از سعه صدر، معنویت، قدرت جذب حداکثری و دفع حداقلی، حق پذیری، همت و خستگی ناپذیری بود.
وی با اعلان اینکه حاج قاسم چهل سال پوتین دفاع از انقلاب را به پا داشت، اظهار داشت: تواضع و فروتنی، صداقت، مردمداری، تکریم انسان ها، نفوذناپذیری از دیگر خاصیت های این شهید است.
سردار ملکی با اعلان اینکه در این ایام یکی از دغدغه های من این بود که کاری برای این شهید عزیز انجام بدهم، به پیشنهاد دوستان خدمت مادر سردار شهید علی اکبر میرزایی همرزم حاج قاسم و رئیس ستاد لشکر ثارالله کرمان که در سال ۶۵ در سیستان به شهادت رسید، رسیدیم و پای خاطرات این مادر با حاج قاسم نشستیم.
مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس مازندران با اعلان اینکه حاج قاسم به یاد این شهید بود و چندین بار پس از شهادت شهید میرزایی با خانواده، خدمت مادرش رسید و مادر این شهید را «مادر» خطاب می کرد، اضافه کرد: مادر شهید تعریف می کرد که شهید سلیمانی یک ماه پیش از شهادتش به او زنگ زد و با ایشان صحبت کرد و از ایشان خواست برایش دعای شهادت کند.


منبع:

1399/10/15
13:55:43
0.0 / 5
979
تگهای خبر: بابل , تولید , ساری , فعالیت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا