فرماندار فومن:

ظرفیت های بخش كشاورزی درآمدزا و تولید اشتغال می كند

ظرفیت های بخش كشاورزی درآمدزا و تولید اشتغال می كند

به گزارش بیا شمال فرماندار فومن تاکید کرد: بهره گیری از ظرفیت های کشاورزی علاوه بر درآمدزا بودن زمینه ایجاد اشتغال را نیز فراهم می آورد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمدرضا محسنی چهارشنبه در نخستین جلسه شورای کشاورزی شهرستان فومن با اشاره به ضرورت توجه به بخش کشاورزی، اظهار نمود: باید در امتداد تحقق شعار جهش تولید از ظرفیت های بخش کشاورزی استفاده گردد.
وی با اعلان اینکه توجه به بخش کشاورزی زمینه افزایش تولید، افزایش درآمد و اشتغالزایی برای جوانان فراهم می آورد، اضافه کرد: بخش کشاورزی علاوه بر درآمدزا بودن، از مزیت عدم تحریم برخوردارست و فرصت های مناسبی برای شهرستان فراهم می آورد.
فرماندار فومن با اشاره به لزوم توجه به امور آب و برنامه ریزی بمنظور مدیریت منابع و مسائل مربوط به آب، اظهار داشت: راه اندازی سر دهنه های بتنی، ضمن صرفه جویی در منابع مالی، اقدامی پایدار خواهد بود.
وی همین طور بر لزوم بهره گیری نزولات آسمانی در حوزه کشاورزی نیز تاکید و افزود: نباید تنها به استفاده از آب کانال اکتفا کرد و باید تا اسفند ماه، ۹۰ تا ۹۵ درصد شخم اول زمستانی صورت گیرد.
محسنی با اعلان اینکه انتظار می رود طبق برنامه ریزی انجام شده در شهرستان با بهره گیری از ظرفیت صندوق کارآفرینی امید، مراحل عملیاتی زراعت چوب، کشت گیاهان دارویی، گل محمدی و تولید پیله ابریشم و سایر برنامه های مربوطه همچون کاشت زعفران آغاز شود، بر لزوم اهتمام دستگاه های متولی دراین زمینه تاکید نمود.
وی افزود: شرکت پرورش ابریشم درباب خرید تضمینی محصول نوغانداران برنامه ریزی و اقدام نماید و با تعیین تعداد شعب خرید و تعیین پایه خرید تضمینی از الان شرایط دلگرمی و ترغیب نوغانداران را به افزایش تولید فراهم آورد.
محسنی اضافه کرد: شهرستان فومن ظرفیت خوبی برای تولید نوغان دارد و بدین سبب باید از الان برای توسعه این ظرفیت، برنامه ریزی و اقدام لازم صورت گیرد تا به افزایش تولید ۲۰ درصدی در سال زراعی جاری برسیم.


منبع:

1399/10/18
23:58:18
0.0 / 5
608
تگهای خبر: آب , تولید , خرید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا