فرماندار آمل خبر داد

تشكیل پلیس ساختمان برای مقابله با ساخت و سازغیرمجاز در آمل

تشكیل پلیس ساختمان برای مقابله با ساخت و سازغیرمجاز در آمل

به گزارش بیا شمال فرماندار ویژه آمل با اشاره به تشکیل پلیس ساختمان برای مقابله با ساخت و ساز غیرمجاز اظهار داشت: دهیاران متخلف عزل خواهند شد.


علیرضا شریعت در حاشیه کارگروه پیش گیری از تغییر کاربری اراضی و ساخت وسازهای غیرمجاز به خبرنگار مهر گفت، که در کارگروه ویژه پیش گیری از تغییر کاربری اراضی و ساخت و ساز غیر مجاز در شهرستان آمل این مساله بررسی و تشکیل آن تصویب گردید. وی ادامه داد: با راه اندازی گشت های پلیس ساختمانی، فضای نظارت بر ساخت وسازهای مجاز و غیرمجاز در سطح شهرستان آمل افزایش شایان توجهی خواهد یافت. فرماندار ویژه آمل با اعلان اینکه گشت اختصاصی پلیس ساختمان در زمین های ملی و کشاورزی شهرستان به صورت مستمر نسبت به بازدید از این مناطق اقدام خواهد کرد، اضافه کرد: هرگونه اقدام در ساخت و ساز زمین های کشاورزی و ملی چه در بافت روستایی و حوزه شهری از قبیل فنس کشی، تعمیرات و نوسازی، تعمیرات جزئی و اساسی، ترمیم دیوار و دیوارکشی، راه اندازی و مرمت بنا، نصب آلاچیق و سایه بان، راه اندازی انباری و سرویس بهداشتی، نیاز به مجوز دارد و متقاضیان باید در سطح روستاها از دهیاری ها، بخشداری ها ونیز مراکز جهاد کشاورزی منطقه خود مراجعه کنند. شریعت، ادامه داد، ساخت و سازهای غیرمجاز و تغییر کاربری اراضی از موضوعاتی است که در چند سال اخیر بشدت در سطح کشور مورد توجه و رسیدگی قرار گرفته تا از روند فزاینده تخلفات در این عرصه جلوگیری شود.
فرماندار ویژه آمل ادامه داد، این مساله در شهرستان هایی مانند آمل بواسطه وجود مراتع و اراضی گوناگون و ضعف در امور کنترلی و نظارتی و درصد بالای موارد تخلف، نیازمند توجه بیش از پیش است. عزل دهیاران متخلف و ابطال پروانه مشاوران املاک شریعت همین طور به مشاور املاکی های فاقد پروانه کسب که در تفکیک و فروش زمین های کشاورزی و تغییر کاربری آنها اهتمام در سودجویی در این بخش هستند، هشدار داد و تاکید کرد، بطور قطع با مشاور املاکی هایی که بدون پروانه و یا با پروانه در ساخت و ساز و تفکیک غیرمجاز مشارکت داشته باشند، بدون چشم پوشی برخورد خواهد شد. وی ادامه داد، البته این جدیت برخورد شامل حال دهیاران و شوراهای متخلف در روستاها که در ساخت و ساز غیرمجاز و تغییرکاربری زمین های ملی و کشاورزی با افراد همکاری و همراهی می کنند، نیز شامل خواهد شد و حتی به مراجع قضائی نیز پرونده آنها تشکیل و ارسال خواهد شد. رسیدگی فوری به پرونده های تخلفات ساختمانی معاون استاندار و فرماندار ویژه آمل، برای بیان اینکه رسیدگی به پرونده های تخلفات ساختمانی در سریع ترین زمان ممکن در کمیسیون ماده ۹۹ مطرح و باید رسیدگی شود، گفت، متأسفانه درسال های اخیر سود ناشی از تخلفات ساختمانی مانند دیوارکشی زمین و ساخت و سازهای غیر مجاز چشم گیر است و نبود قوه قهریه برای مقابله با این تخلفات سبب افزایش و تکرار آن خواهد شد. ممنوعیت ارائه خدمات آب، برق وگاز به متخلفان فرماندار ویژه آمل با اعلان اینکه به مرور زمان زمین های واقع بیرون از بافت روستایی با افزایش جمعیت به بافت روستا و نیز در حریم شهر به محدوده شهر ملحق می شود، ساخت غیرمجاز و بی رویه نیز مانع بزرگی برای اجرای طرح جامع شهرستان آمل می باشد که از ادارات زیربط انتظار می رود جلوی ساخت و سازهای غیرمجاز حریم شهر را کنترل و متوقف کنند. شریعت، از ادارات خدمات رسان نیز خواست از واگذاری انشعاب آب، گاز و برق برای واحدهای ساختمانی که در روستاها، مناطق ییلاقی و کوهستانی و نیز حریم شهر ایجاد می شود اجتناب کنند.


منبع:

1399/10/25
13:32:45
0.0 / 5
879
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا