معاون گمرك ایران:

۱۰ هزار تن برنج سال جاری صادر شد

۱۰ هزار تن برنج سال جاری صادر شد

به گزارش بیا شمال معاون توسعه مدیریت ومنابع گمرک ایران، میزان برنج صادرشده در۹ ماه سال ۹۹ را بیشتر از ۱۰ هزارتن اعلام کرد، اما از واردات این محصول استراتژیک به کشور آماری نداد.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، احمد ذاکری بعدازظهر شنبه در حاشیه اعطای مجوزدفترگمرک درمرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران درشهرستان آمل در گفتگو با خبرنگاران گفت، فقط ۵۸ تن از این مقدار برنج صادرشده از مازندران بوده که با عنایت به ظرفیت های بالای تولید برنج دراستان باید توجه ویژه به زیرساخت های صادراتی آن هم شود. وی ادامه داد: گمرک این آمادگی وکمک را با عنایت به ارزش افزوده بالایی که برنج دارد، خواهد داشت تا صادرات این محصول پرتقاضا درکشور هم رونق صادراتی بیشتری بگیرد.
گمرک درخواست کننده واردات برنج نیستمعاون توسعه مدیریت ومنابع گمرک ایران با اشاره به اینکه درواردات برنج به کشور، گمرک برای واردات برنج یا کالای دیگری درخواست کننده نیست، تصریح کرد، درحوزه برنج، سیاستهای اصلی را وزارت جهادکشاورزی درتولید ومیزان آن برعهده دارد و زمانی که مجوزها برای واردات این محصول با عنایت به نیازکشور صادرشود، گمرک نسبت به ترخیص کالا اقدام می کند. ذاکری اضافه کرد، که برنج بعنوان کالای رسوبی نیست وپس از اعطای مجوز واردات وتخلیه درانبارهای گمرک بلافاصله ترخیص آن برای عرضه دربازار صادرمی شود.ترخیص کالاهای انبارشده ازگمرک سرعت گرفتمعاون توسعه مدیریت ومنابع گمرک ایران درپاسخ به پرسش خبرنگارمهر مبنی برترخیص کالا اومواداولیه برخی واحدهای تولیدی که درانبارهای گمرک دپو شده بود، درچه وضعیتی قرار دارد، گفت، که از چند ماه گذشته آن همتی که برمحوریت دولت بوده ودستگاه هایی که باید مجوز صادرمی کردند، حالا روند مطلوبی دارد و درمقایسه با ماه های گذشته ترخیص کالا از گمرکات کشوربا سرعت خوبی درحال انجام است. ذاکری همینطور درمورد اختصاص اعتبار وزمان افتتاح ساختمان جدید اداره گمرک وپایانه صادراتی شهرستان آمل نیزگفت، شهرستان آمل یکی از قطب های مهم صادراتی مازندران است که سالانه حدود ۷۰ درصد کل صادرات این استان ازشهرستان آمل انجام می شود. وی ادامه داد: با تأمین زمین مورد نیاز درشهرک صنعتی امامزاده عبداله شهرستان آمل وبا حضور وزیراقتصاد ودارایی ساخت گمرک آمل شروع شده و ۱۸۰ میلیون تومان هم برای طراحی وساخت اولیه آن اعتبار اختصاص داده شده است. وی یادآورشد، که اعتبارتکمیلی گمرک آمل درسال آینده هم دیده شده وبه طور یقین درسال ۱۴۰۰ گمرک آمل درساختمان جدید راه اندازی وبهره برداری خواهد شد.

1399/10/27
18:43:47
0.0 / 5
1004
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا