پنجره مهر؛

ادامه تلاش ها برای اطفای آتش سوزی در جنگل های جمهوری آذربایجان

ادامه تلاش ها برای اطفای آتش سوزی در جنگل های جمهوری آذربایجان

بیا شمال: آتش سوزی در جنگل های نوار مرزی آذربایجان و ایران در منطقه آستارا وارد نهمین روز خود شده و کوشش های طرف آذری برای اطفای حریق ادامه دارد.


دریافت 45 MB
به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، آتش سوزی در جنگل های نوار مرزی جمهوری آذربایجان و جمهوری اسلامی ایران در منطقه مرزی بهارستان شهرستان آستارا وارد نهمین روز خود شده و شاهد زمستانی سوزان در جنگل های هیرکانی آن سوی مرز هستیم.
در همین رابطه و در امتداد مهار حریق در جنگل های نوار مرزی و هیرکانی جمهوری آذربایجان نیروهای وزارت حوادث غیرمترقبه کشور آذربایجان با حضور هوایی و زمینی در جنگل ها و اراضی هم مرز خود با ایران در منطقه مرزی آستارا اقدامات خودرا آغاز نموده اند و الان عملیات اطفای حریق ادامه دارد.
با وجود تلاش گروه های آتش نشانی جمهوری آذربایجان و نیز پرواز یک فروند هواپیمای ویژه و پهن پیکر آتش نشان و آبپاش BE-۲۰۰ÇS وزارت حوادث غیر مترقبه این کشور، مهار حریق تا حالا بطور کامل امکان پذیر نبوده است.
اقدامات لازم نیروهای آتش نشانی جمهوری آذربایجان در مهار حریق به وضوح از مرز زمینی و هوایی آستارای جمهوری اسلامی ایران قابل مشاهده می باشد.
با توجه به این که آتش سوزی در یک منطقه کوهستانی بسیار مرتفع روی داده، نیروهای آتش نشان آذری در انتقال تجهیزات مورد نیاز به این منطقه برای مهار آتش سوزی با مشکلاتی مواجهند ولی مأموران آتش نشانی و وزارت حوادث غیرمترقبه کشور آذربایجان تلاش می کنند از گسترش حریق به بخش های جنگلی هیرکانی دیگر نیز جلوگیری نمایند.
نیروهای آتش نشانی، هنگ مرزی و منابع طبیعی شهرستان مرزی بندر آستارا همچنان به صورت شبانه روزی در این منطقه مرزی حاشیه آتش سوزی و در محور مواصلاتی آستارا به اردبیل حضور داشته و شرایط را با جدیت تمام تحت نظر دارند تا برای جلوگیری از سرایت شعله های آتش در جنگل های جمهوری آذربایجان به محدوده های جنگلی آستارای ایران اقدامات فوری و لازم را انجام دهند.


منبع:

1399/10/30
11:20:42
0.0 / 5
1065
تگهای خبر: آب , اراضی , دریا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا