معاون توانبخشی بهزیستی گیلان:

توجه به قصه گویی زمینه ارتباط بین نسلی را فراهم می آورد

توجه به قصه گویی زمینه ارتباط بین نسلی را فراهم می آورد

معاون توابخشی بهزیستی گیلان با اشاره به وابستگی قصه با تاریخ، فرهنگ، ادیان و کتاب هر جامعه ای، اظهار داشت: توجه به قصه گویی زمینه ارتباط بین نسلی را فراهم می آورد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، عابدین قاسمیان امروز (سه شنبه) در مراسم تجلیل از برگزیدگان اولین مسابقه مجازی قصه گویی شب چله با اعلان اینکه زندگی انسان سراسر قصه بوده و قصه گویی از هر آموزش رسمی تأثیرگذارتر است، اظهار داشت: قصه هم وابستگی ویژه ای با تاریخ، فرهنگ و ادیان و کتاب و فیلم دارد که حائز اهمیت می باشد.
معاون توانبخشی بهزیستی گیلان با تاکید بر اینکه اجزای اصلی قصه ها را زبان بدن و محتوا تشکیل می دهد، افزود: ۵۳ مناسبت ملی و مذهبی شاد در کشور وجود دارد که می توان در غالب فرهنگ قصه گویی به ترویج سنت ها و باورها پرداخت.
قاسمیان با اشاره به اینکه در یک پروژه مطالعاتی سازمان بهزیستی مبادرت به راه اندازی جشنواره های شادی در یک شهر شد که پیامد آن کاهش آمار خودکشی در آن نقطه شهری بود، اظهار داشت: شب یلدا یکی از این مناسبت های کهن است که دو قشر کودک و سالمند را بعنوان جامعه هدف بهزیستی کنار هم قرار می دهد.
وی در ادامه اضافه کرد: به وسیله برگزاری برنامه های فرهنگی مانند قصه گویی می توانیم زمینه ارتباط بین نسلی برقرار نماییم که در تربیت کودکانی شاد بسیار اثر گذار است.

پیوند قصه گویی با فرهنگ کهن ایرانی
در ادامه رئیس پژوهشکده گیلان شناسی دانشگاه گیلان با اعلان اینکه هیچ جاذبه ای به قوت و قدرت قصه در عالم وجود ندارد، اظهار نمود: فرهنگ کهن و دیرینه ما با قصه گویی پیوندی ناگسستنی دارد.
موسوی دو جشن بزرگ شب چله و چهارشنبه سوری را فرصتی بزرگ برای ترویج قصه گویی دانست و اظهار داشت: انبیای الهی و کتاب های مقدس نیز رسالت خودرا با قصه گویی شروع می کردند.
وی علت پیدایش ذاتی قصه گویی را خبر دادن به بی خبران عنوان نمود و اضافه کرد: قصه ها آمیخته نه به دروغ بلکه به خیال است قصه متعلق به عالم مثال است و از پشت دیوار خبر می دهد پس بدون قصه دنیا جای زندگی نیست.

1399/10/30
22:42:29
0.0 / 5
781
تگهای خبر: آموزش , زمین , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا