معاون استانداری مازندران:

30 درصد تولیدات سلولزی كشور در مازندران تولید می شود

30 درصد تولیدات سلولزی كشور در مازندران تولید می شود

به گزارش بیا شمال معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری مازندران اظهار داشت: ۳۰ درصد تولیدات صنایع سلولزی کشور در ارتباط با استان است و ۲۰۶ واحد در استان فعالیت دارد.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حسن خیریان پور ظهر سه شنبه در مراسم معارفه مدیرعامل صنعت چوب و کاغذ استان اظهار داشت: چوب و کاغذ یکی از مجموعه های بزرگ است چون بالغ بر هزار و ۲۰۰ نیرو را به صورت مستقیم به کار گرفته و ظرفیت تولید بالایی دارد، ضمن اینکه بالغ بر ۶۰ درصد تولید کاغذ تحریر و روزنامه و ۳۰ درصد تولیدات صنایع سلولزی با ۲۰۶ واحد به مازندران مربوط است و همه این موارد، بر اهمیت چوب و کاغذ تاکید دارد. خیریانپور اظهار داشت: طرح تنفس جنگل نباید باعث توقف تولیدات سلولزی شود و برنامه ما طرح زراعت چوب بود که با جدیت در تمام شهرستان ها در دست اجرا است.

وی اضافه کرد: همه دستگاه ها از تأمین اجتماعی، امور مالیاتی، برق منطقه ای و بانک ها همراهی کردند و با حمایت استاندار مازندران، چوب و کاغذ مازندران از ماده ۱۴۱ خارج شد.

خیریانپور اظهار داشت: کاهش هزینه های زائد، ثبات مدیریتی و لزوم نوسازی و بهسازی تجهیزات از مواردی است که از مدیریت جدید می خواهم مد نظر قرار دهد.
صفریان مدیرعامل چوب و کاغذ مازندران هم ضمن اشاره به خطر ورشکستگی که شرکت را دنبال و این مجموعه بزرگ تولیدی را به ماده ۱۴۱ نزدیک کرد، اضافه کرد: در صورت تأمین نشدن مواد اولیه، ضمن تحمیل ضرر روزانه یک میلیارد تومان، احتمال ورشکستگی وجود دارد و ما برای پیشگیری از تکرار آن باید نهایت تلاش را در افزایش تولید به انجام برسانیم.

صفریان در ادامه به هماهنگی و جدیت دشمن در مقابله اقتصادی با نظام مقدس جمهوری اسلامی اشاره نمود و اظهار داشت: افزایش بهره وری در گرو هماهنگی، هم افزایی و تلاش شبانه روزی است و باید تولید داشته باشیم تا یک میلیارد ضرر در صورت توقف تولید به یک میلیارد سود تبدیل گردد.

وی همینطور اظهار داشت: شرکت در معرض خطر جدی است اما ظرفیت بالایی در تولید و فروش محصولات داریم و اگر بتوانیم یک سال تولید را ادامه دهیم ظرف یک سال می توانیم زیان انباشته شرکت را جبران نماییم.


منبع:

1399/11/01
12:14:53
0.0 / 5
1108
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا