رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان خبر داد:

پیش بینی اعتبار ۹۰۰ میلیاردی برای تكمیل مجتمع فرهنگی رضوانشهر

پیش بینی اعتبار ۹۰۰ میلیاردی برای تكمیل مجتمع فرهنگی رضوانشهر

به گزارش بیا شمال رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اشاره به پیش بینی اعتبار 900 میلیارد تومانی برای تکمیل مجتمع فرهنگی رضوانشهر، اظهار داشت: از این مبلغ 850 میلیارد تومان تخصیص یافته است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، کیوان محمدی پنجشنبه در نشست کمیته برنامه ریزی رضوانشهر با اعلان اینکه سازمان مدیریت در توزیع بودجه برمبنای قانون مصوب مجلس عمل می کند، اظهار نمود: اینطور نیست که بودجه زیادی در اختیار ما قرار بگیرد و ما بتوانیم آنرا برمبنای آن چیزی که می خواهیم توزیع نماییم.
وی اضافه کرد: قانون ملاک و معیار توزیع بودجه را مشخص کرده و سازمان های نظارتی بر روند آن نظارت می کنند.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با اعلان اینکه ملاک توزیع اعتبارات محرومیت و جمعیت است، اظهار داشت: ما از ابتدا به این مساله نقد داشتیم و معتقدیم علاوه بر این معیارها، تراکم و وسعت نیز در توزیع اعتبارات باید لحاظ شود، که امیدواریم نمایندگان مجلس در تدوین قانون به آن توجه داشته باشند.
وی با تاکید بر اینکه یکی از اشکالات و موانع در توزیع اعتبارات، قانون موجود است، اضافه کرد: مشکل دیگر این است که بودجه ای که در استان توزیع می شود، تنها ۵ تا ۷ درصد کل بودجه توزیع شده را شامل می شود و مابقی اعتبارات توسط وزارتخانه ها توزیع می شود.
محمدی با تصریح بر اینکه این سازمان هر ساله کتابی را تحت عنوان ظرفیت های لایحه بودجه در اختیار مدیران استانی و نمایندگان مجلس قرار می دهد تا بتوانند اعتبارات ملی را جذب کنند، اظهار داشت: علاوه بر این در جاهای خاص که پروژه ای جنبه استانی و ملی داشته باشد به کمک استاندار از اعتبارات استانی برای آن طرح اعتبار اختصاص می یابد.
پرداخت اعتبارات لازم برای تکمیل مجتمع فرهنگی رضوانشهر
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی گیلان با تاکید بر اینکه برای مجتمع فرهنگی رضوانشهر تا سال قبل حدود سه میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اعتبار تخصیص شده است، اظهار داشت: علاوه بر این، سال قبل ۵۰۰ میلیون تومان هم از محل دیگری به این پروژه اختصاص داده شد.
وی با اشاره به اینکه امسال نیز اعتبار پیش بینی شده برای این پروژه ۹۰۰ میلیون تومان بوده که ۸۵۰ میلیون تومان آن تخصیص پیدا کرده است، افزود: این نشان دهنده این است که درصد بسیار بالای تخصیصی اعتبار این پروژه دارد و امیدواریم راه و شهرسازی برمبنای قولی که داده بود، این پروژه را تمام کنند.
محمدی اضافه کرد: اعتباراتی را که سازمان مدیریت باید اختصاص می داد، پرداخت شده و فرماندار شهرستان باید روند تکمیل طرح را پیگیری و عملکرد کارفرما را به ما گزارش دهد.


منبع:

1399/11/10
14:36:39
0.0 / 5
616
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا