استاندار گیلان:

افزایش تعداد شهرهای پر خطر در گیلان

افزایش تعداد شهرهای پر خطر در گیلان

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با اشاره به افزایش شهرستان های پرخطر و نارنجی این استان، اظهار داشت: عادی انگاری در قبال کرونا بسیار خطرناک تر از خود این ویروس می باشد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع ظهر از شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت کرونا، با تاکید بر ضرورت استمرار رعایت دستور العمل های بهداشتی از طرف شهروندان، اظهار نمود: بی توجهی به دستور العمل های بهداشتی زمینه تغییر وضعیت در میزان ابتلاها و فوتی های ناشی از این ویروس را فراهم می آورد.
وی با اعلان اینکه میانگین رعایت دستور العمل های بهداشتی در استان گیلان نیز همانند کشور در حدود ۷۵ درصد است، اضافه کرد: متأسفانه در بعضی از شهرستان ها این مساله از میانگین کشوری نیز پایین تر است.
استاندار گیلان با اشاره به افزایش تعداد شهرستان های پر خطر در استان اشاره نمود و اظهار داشت: هم اکنون هفت شهرستان استان گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارند.
وی عدم رعایت دستور العمل های بهداشتی در بین برخی اصناف، و یا حضور شهروندان در تجمعات، دورهمی ها و تردد در ساعت ممنوع برخی دلیلهای افزایش آمارها و تغییر وضعیت ها است، افزود: عادی انگاری از خطرات بیماری کرونا خطرناک تر است و شهروندان باید با جدیت بیشتری به سفارش ها عمل کنند.
زارع در ادامه با اشاره به تأثیر مستقیم رعایت دستور العمل های بهداشتی در کاهش آمار ابتلاء و فوتی های ناشی از کرونا، افزود: باید در امتداد آگاهی بخشی به جامعه بیشتر سعی شده و تولید محتوا شود.
وی همین طور بر ضرورت مشارکت مردم و اصناف دراین زمینه تاکید کرد و اظهار داشت: نظارت ها بر عملکرد اصناف در زمینه رعایت دستور العمل های بهداشتی نیز باید به صورت مستمر از طرف دستگاه های متولی دستور کار قرار گیرد.
استاندار گیلان با اشاره به نقش صدا و سیما و رسانه ها و خبرگزاری ها در آگاهی بخشی به مردم و ترغیب نسبت به رعایت دستور العمل ها، اضافه کرد: در حوزه خدمات الکترونیکی نیز باید تلاش ها افزایش یابد تا شهروندان از حضور در اجتماع اجتناب کنند.


منبع:

1399/11/18
20:50:59
0.0 / 5
1030
تگهای خبر: تردد , تور , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا