نایب رئیس كمیسیون كشاورزی مجلس تاكید كرد

لزوم برخورد با لابی های واردات برنج

لزوم برخورد با لابی های واردات برنج

به گزارش بیا شمال نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس از اقدام های اولیه وجدی این کمیسیون برای ورود به مبحث تحقیق و تفحص واردات بی رویه برنج وبرخورد جدی با لابی های واردات این محصول به کشور اطلاع داد.


جلال محمودزاده در حاشیه بازدید از مرکز بین المللی تجارت وپایانه صادرات برنج ایران در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: اقدام کمیسیون کشاورزی در زمینه برخورد شدید با عوامل واردات برنج ونیز تحقیق وتفحص بسیار جدی است و ریشه ای به این مورد رسیدگی خواهد نمود. وی ادامه داد: درآمار موجود سالهای اخیر، کمیسیون کشاورزی مجلس فقط در بررسی واردات برنج در سال ۹۵ که نیاز کشور متناسب با سرانه مصرفی حداقل به ۲۰۰ هزارتن واردات نیاز داشت، درحالی که حدود ۳ میلیون تن برنج وارد کشور شد.
نایب رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی تصریح کرد، این درحالی بود که همزمان نامه ممنوعیت وارد برنج در زمان ارائه برنج تولید داخل از استان های شمالی کشور وجود داشت و بازار کشور از برنج وارد شده خارجی پر شده بود.
محمودزاده اضافه کرد، این مساله را با همکاری اعضای کمیسیون کشاورزی وقطعا همراهی دیگر نمایندگان مجلس با عوامل لابی های پشت پرده واردات برنج را شناسایی وبرخورد خواهیم کرد. صادرات برنج به کشورهای هدف وی با اشاره به اینکه با عنایت به ظرفیت وامکان تولید برنج درکشور، باید از کشاورزان کشور درتولید داخلی حمایت همه جانبه نماییم، رهبرمعظم انقلاب هم درچند سال گذشته تاکید وسفارش جدی برا پشتیبانی از تولید داخل در مبحث اقتصاد مقاومتی و پشتیبانی از صادرات دارند. نایب رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی دربخش دیگری با تاکید براینکه صادرات محصولات کشاورزی همچون صادرات برنج ایرانی به کشورهای هدف صادراتی باید تقویت وافزایش یابد، اظهار داشت: در کمیسیون کشاورزی برای این منظور جلسات زیادی برگزار و زیرساخت هایی هم در کشور ازجمله مرکز بین المللی تجارت و پایانه صادرات برنج ایران در شهرستان آمل آماده شده است. محمودزاده دربخش دیگری با اشاره به اینکه البته مشکلات بحث کیفیت وبسته بندی محصولات کشاورزی درکشور باید به صورت ویژه مورد توجه واز خام فروشی آن به کشورهای دیگر جلوگیری شود، گفت، صادرات مقطعی نیست بلکه دائمی است وبا اعمال تعرفه بیشتر به محصولات وارداتی، از تولیدکننده داخلی حمایت و درآمد حاصل از آنرا درکشور حفظ کرد.

1399/11/24
23:26:58
0.0 / 5
942
تگهای خبر: تولید , زمین , شمال , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا