استاندار گیلان:

خیران نقش مهمی در توسعه یافتگی روستاها ایفا می كنند

خیران نقش مهمی در توسعه یافتگی روستاها ایفا می كنند

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با اشاره به اینکه امروز حضور و مشارکت خیران در حل مشکلات خصوصاً در حوزه روستایی موثر است، اظهار داشت: خیران نقش مهمی در توسعه یافتگی روستاها ایفا می کنند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع عصر سه شنبه در مراسم تجلیل برخی از خیران در زمینه توسعه روستایی با اشاره به اهمیت توجه به این حوزه، اظهار نمود: یکی از اولویت ها توجه به توسعه و عمران مناطق روستایی است.
وی با تاکید بر ضرورت باید زیر ساخت های رفاهی و خدماتی برای شهروندان شهری و روستایی تامین شود، اضافه کرد: فراهم کردن این شرایط خصوصاً در حوزه روستایی شاخص توسعه یافتگی شمرده می شود.
استاندار گیلان در ادامه با اشاره به اینکه ایجاد اشتغال پایدار در روستاها از برنامه های مهمی است که در استان دنبال می نماییم، اظهار داشت: بهره گیری از ظرفیت جوانان تحصیلکرده روستایی می تواند زمینه توسعه روستاها را فراهم آورد.
وی به تهیه و تعریف طرح های جامع اشتغالزایی برای روستاها اشاره و افزود: تسهیلات اجرای این طرح ها از محل منابع اقتصاد مقاومتی، اشتغالزایی، صندوق اعتبار خرد روستایی تامین می شود.
زارع با اعلان اینکه می توانیم از فرصت برای توسعه روستاها استفاده نمائیم، اضافه کرد: توسعه روستایی زمینه ماندگاری روستاییان خصوصاً جوانان را در روستاها فراهم می آورد.
وی با اشاره به شیوع ویروس کرونا و لطمه های اقتصادی ناشی از آن به کسب وکارها، اظهار داشت: در این دوران یکی از جلوه های زیبا، مشارکت و حمایت مردم در کمک مومنانه به این افراد بوده است.
استاندار گیلان با اعلان اینکه کمک به نیازمندان از جلوه های زیبا در فرهنگ ایرانی و اسلامی است، افزود: مشارکت حیران و نیکوکاران در حوزه های مختلف خصوصاً سلامت، ساخت مدرسه و منزل محرومان می تواند قسمتی از مشکلات در این عرصه رفع کند.
وی با اشاره به اینکه امروز اقدامات خیرخواهانه به یک فرهنگ در جامعه تبدیل گشته است، اظهار داشت: اقدامات خیرخواهانه در توسعه روستایی و افزایش فاکتورهای توسعه یافتگی نقش مهمی دارد.


منبع:

1399/11/29
14:11:52
0.0 / 5
531
تگهای خبر: تسهیلات , تور , خدمات , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا