با مهر مطرح شد؛

غربالگری ۵۵ درصدی سالمندان گیلانی در طرح شهید سلیمانی

غربالگری ۵۵ درصدی سالمندان گیلانی در طرح شهید سلیمانی

معاون فنی معاونت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به غربالگری ۵۵ درصدی سالمندان این استان در قالب طرح شهید سلیمانی، اظهار داشت: تست ۵۰۰ سالمند مثبت شد.مسعود نوروزی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اینکه آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان، اظهار نمود: طی شبانه روز گذشته میزان آمارهای بستری بیماران کرونایی در گیلان باردیگر به مرز ۱۰۰ نفر نزدیک شده است.
وی با تاکید بر اینکه شهروندان نباید با عادی انگاری زمینه را برای انتشار و انتقال بیشتر ویروس کرونا در استان گیلان فراهم نمایند، اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۹۶ نفر از افراد با تست مثبت کرونا نیازمند بستری در مراکز درمانی استان گیلان شدند.
نوروزی در ادامه ضمن اشاره به اینکه با بستری شدن این تعداد بیمار کرونایی مجموع بیماران کرونایی گیلان به ۴۰۱ نفر رسید، اظهار داشت: متأسفانه حال ۷۰ بیمار کرونایی وخیم بوده و در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های گیلان بستری هستند.
وی بر لزوم رعایت دستور العمل های بهداشتی و فاصله اجتماعی در اماکن عمومی و شلوغ تاکید کرد و افزود: شهروندان بخصوص سالمندان باید از تردد غیر ضرور در سطح شهر و حضور در تجمعات و دورهمی ها و مراسم عزا و عروسی جدا اجتناب کنند.
معاون فنی معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن اشاره به اجرای مرحله دوم طرح شهید سلیمانی در استان، اضافه کرد: این مرحله ویژه سالمندان است و تابحال هم ۵۵ درصد ۳۰۰ هزار سالمند گیلانی غربالگری شده اند.
وی به مثبت شدن تست کرونای بیشتر از ۵۰۰ سالمند گیلانی در چارچوب این طرح اشاره و اظهار نمود: ۹۳ هم نیازمند بستری در مراکز درمانی بودند که اقدامات لازم انجام شد.
نوروزی با اشاره به اینکه باقی این افراد در قرنطینه خانگی شدند، اضافه کرد: متأسفانه در ایام اخیر شاهد انتشار ویروس کرونای انگلیسی در بعضی از استان ها هستیم که احتمال شیوع آن در گیلان هم وجود دارد بنابراین شهروندان باید با جدیت بیشتری دستور العمل های را رعایت نمایند.
وی ضمن اشاره به اینکه شدت انتقال و انتشار این ویروس، اظهار داشت: کرونای انگلیسی بیشتر از همه کودکان، نوجوانان و جوانان را تهدید می کند و شهروندان باید به سفارش های بهداشتی مسؤلان دقت کنند.

1399/12/01
22:47:52
0.0 / 5
992
تگهای خبر: پزشك , تردد , تور , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا