معاون دانشگاه علوم پزشكی گیلان:

كرونا همچنان در گیلان فعال است

كرونا همچنان در گیلان فعال است

به گزارش بیا شمال معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن اشاره به کاهش آمار بستری های کرونایی شبانه روز گذشته در استان، اظهار داشت: کاهش آمار نشان دهنده آخر بیماری نیست.آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اشاره و با اشاره به اینکه اولین تست سی پی آر ۱۲ فرد مشکوک به کرونایی انگلیسی منفی بوده است، اظهار داشت: بر اطمینان بیشتر یک تست دیگر هم انجام شده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: با عنایت به هزینه بر بودن آزمایش تست کرونای انگلیسی و نبود امکانات آن هم اکنون در استان تست ها برای دریافت جواب به تهران ارسال می شود.
وی ضمن اشاره به روند سینوسی ابتلاء به کرونا در استان گیلان، اظهار داشت: در بعضی از روزها شاهد کاهش آمارها و در بعضی روزها دیگر شاهد افزایش آمارها هستیم که این معنای دقت و عدم دقت شهروندان در رعایت دستور العمل های بهداشتی است.
حیدرزاده با اشاره به اینکه در شبانه روز گذشته شاهد کاهش آمارها بوده ایم، افزود: ۶۲ بیمار جدید کرونایی نیازمند به بستری در مراکز درمانی استان گیلان شناسایی شدند.
وی بر لزوم رعایت دستور العمل های بهداشتی از جانب شهروندان هم تاکید کرد، اضافه کرد: تنها راهکار مقابله با کرونا پیش از واکسیناسیون سراسری رعایت دستور العمل ها، شستن مداوم دست ها، استفاده از ماسک و عدم تردد غیر ضرور و حضور در دورهمی ها است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ضمن اشاره به اینکه در مجموع ۳۲۳ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان بستری هستند، افزود: متأسفانه حال ۷۷ بیمار وخیم است
وی در ادامه ضمن اشاره به اینکه از آغاز شیوع کرونا بیشتر از ۳۲ هزار گیلانی با علایم مشکوک در مراکز درمانی بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد ۲۷ هزار و ۲۳۸ نفر معادل ۸۴.۵ درصد از این بیماران بهبود یافته و از بیمارستان ها مرخص شدند.


منبع:

1399/12/05
22:41:24
0.0 / 5
926
تگهای خبر: آب , پزشك , تردد , تور
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا