مدیركل منابع طبیعی مازندران- ساری:

اقدام منابع طبیعی در تخریب خانه های جنگلی تورسو قانونی بود

اقدام منابع طبیعی در تخریب خانه های جنگلی تورسو قانونی بود

به گزارش بیا شمال مدیرکل منابع طبیعی مازندران- ساری اظهار داشت: اقدام همکاران منابع طبیعی در تخریب بناهای غیرمجاز در عرصه جنگلی روستای تورسو بندپی بابل قانونی بوده است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، اسحاق عطایی پیش ازظهر سه شنبه در گفتگو با خبرنگاران به مناسبت هفته منابع طبیعی، حفظ وحراست از جنگل ها و منابع طبیعی را از مهم ترین وظایف بیان کرد و اظهار داشت: این درحالی است امکانات مورد احتیاج به تناسب سطح کاری و وسعت حوزه وجود ندارد.
وی با عنوان اینکه ۸۳ درصد خاک کشور را منابع طبیعی تشکیل می دهد، اضافه کرد: حراست از عرصه های طبیعی نیازمند مشارکت آحاد مردم است و فرهنگ منابع طبیعی باید به معارف عمومی تبدیل گردد.
وی ضمن اشاره به انجام اقدامات برای آبخیزداری و آبخوانداری خاطرنشان کرد: ۸۹ هزار میلیون ریال برای ۲۶ میلیون مترمکعب عملیات مکانیکی تخصیص داده شده است که تابحال ۱۵ هزار مترمکعب معادل ۶۰ درصد انجام شد.
عطایی خاطرنشان کرد: در بخش بیومکانیکی آبخیزداری اعتبار مصوب ۱۰ هزارو ۵۰۰ میلیون ریال بود که ۱۲۰ هکتار تابحال زیر پوشش اجرای طرح قرار گرفته است.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران - ساری به اشاره به ۷۵۰ هکتار کپه کاری و ۲۵۰ هکتار بذرپاشی مراتع امسال در استان اضافه کرد: در زمینه حفاظت وقرق هزار و ۴۴۰ هکتار زیر پوشش قرار گرفت.
یک میلیون هکتار از عرصه های طبیعی تثبیت مالکیت شدند
وی با اشاره به اینکه ۱۰۰ هکتار از دیمزارهای کم بازده به مراتع انجام شد، افزود: سال جاری ۱۰۰ هکتار تثبیت مالکیت ومستثنیات اشخاص در حوزه منابع طبیعی انجام شده است.
وی ضمن اشاره به صدور سند مالکیت برای بیشتر از ۴۳۰ هکتار از عرصه های طبیعی عنوان کرد: تابحال یک میلیون و۴۰ هکتار از عرصه های طبیعی تثبیت مالکیت شدند.
مدیرکل منابع طبیعی مازندران در مورد واقعه روستای تورسوی بندپی شرقی بابل عنوان کرد: طبق تبصره قانون حفاظت هرکسی در عرصه ملی مبادرت به تخریب وتجاوز کردند، مأموران می توانند راسا مبادرت به رفع تصرف کنند.
وی با اشاره به اینکه در تورسو تصرف ۱۰ یا ۲۰ ساله مطرح نبود، اظهار داشت: همکاران طبق دستور قضائی با حضور نیروی انتظامی حکم را اجرا کردند.
عطایی با عنوان اینکه محل اجرای حکم در تورسو، جنگلی است، اظهار داشت: دستگاههای خدماتی بدون استعلام از منابع طبیعی مبادرت به عرضه خدمات کردند و اقدام همکاران منابع طبیعی برای تخریب ورفع تصرف، قانونی بوده است.


منبع:

1399/12/12
21:01:19
0.0 / 5
965
تگهای خبر: آب , بابل , تور , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا