نماینده رشت و خمام در مجلس:

عمكلرد شهرداری رشت در بهره گیری از منابع ضعیف است

عمكلرد شهرداری رشت در بهره گیری از منابع ضعیف است

به گزارش بیا شمال نماینده رشت و خمام در مجلس ضمن اشاره به منابع خوب شهرداری رشت، اظهار داشت: عملکرد ضعیف شورای شهر و عدم پیگیری شهردار رشت سبب شده تا نتیجه لازم حاصل نشده است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، جبار کوچکی نژاد شامگاه جمعه در جلسه بررسی وضعیت مدیریتی رشت ضمن اشاره به اینکه شورایعالی استان ها، قوه قضائیه و دولت سه مرجعی هستند که می توانند لوایح را به مجلس تقدیم کنند، اظهار نمود: طرح جامع مدیریت شهری چند بار به مجلس تقدیم شده ولی به علت گستردگی مبحث و تحت تاثیر قرار گرفتن چندین وزارت خانه باید لایحه این طرح از جانب دولت به مجلس عرضه شود.
وی با اشاره به اینکه این لایحه زمینه های لازم را برای رسیدن به مدیریت واحد شهری فراهم منی سازد، اضافه کرد: با عنایت به اشکالات اساسی در طرح عرضه شده احتمال عدم رأی به این طرح در مجلس وجود داشته و نیازمند تحول ساختاری است.
کوچکی نژاد ضمن اشاره به اینکه در قانون به صراحت برای مدیریت واحد شهری به دولت تاکید گردیده است، خاطرنشان کرد: مجلس منتظر عرضه لایحه طرح جامع مدیریت شهری از جانب دولت می باشد و در این راه اساسا دولت را همراهی می کند اما دستگاه خدمات رسان هم باید در این راه کمک حال باشند.
وی با اشاره به اینکه کشور در زمینه مدیریت شهری مشکل دارد، اظهار نمود: متأسفانه به وضوح اشکالات اساسی در شوراهای اسلامی وجود دارد که سبب به وجود آمدن صدمه جدی به مدیریت شهری شده و مجلس شورای اسلامی مصمم است برای رفع این مشکل حدود شوراها را مشخص نماید.
نماینده رشت و خمام در مجلس ضمن اشاره به اینکه عزل و نصب شهرداران از جانب اعضای شورای اسلامی شهر نیازمند ضوابط است، اضافه کرد: در صورت واگذاری خدمات شهری آب برق و گاز به شهرداری ها علاوه بر عرضه خدمات بهتر، مردم هم رضایتمندی بیشتری خواهند داشت.
کوچکی نژاد با تکیه بر اینکه قانون تشکیل شهرداری ها احتیاج به بازبینی اساسی دارد، افزود: شهرداری رشت بیشتر از ۸۰ میلیارد تومان ارزش افزوده دریافت می کند و ناتوانی شهرداری در استفاده از این منابع ضعف بزرگی است.
وی با اشاره به اینکه مجلس یازدهم با همراهی دولت لایحه طرح جامع مدیریت شهری را به صحن می آورد، اظهار داشت: منابع شهرداری رشت خوب است ولی به علت عملکرد ضعیف شورای اسلامی رشت و عدم پیگیری شهردار نتیجه لازم حاصل نشده است.
نماینده رشت و خمام در مجلس افزود: اعضای شورای اسلامی شهر رشت در انتخاب و عزل شهردار باید عملکرد اجرایی افراد را مدنظر قرار دهند.


منبع:

1399/12/16
14:13:52
0.0 / 5
719
تگهای خبر: آب , خدمات , دریا , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا