گزارش بیا شمال؛

نسخه شفابخش خدمت در مناطق محروم پزشكان پای كار آمدند

نسخه شفابخش خدمت در مناطق محروم پزشكان پای كار آمدند

به گزارش بیا شمال حضور تیم پزشکی در منطقه محروم روستایی هلی کتی، رنج سفر روستاییان به پایتخت و دیگر استان ها را برای درمان کم کرد و لبخند شادی بر لبانشان نشاند.خبرگزاری مهر، گروه استان ها: مهدی غلامی، برای اهالی روستای " هلی کتی" و روستاهای همجوار آن از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل نیمه دوم اسفندماه سال ۱۳۹۹ روز خاصی بود، شاید چند ساعت در صف انتظار ماندن ارزش چند ماه در فهرست انتظار ماندن در بیمارستان های پایتخت را برایشان داشت.
بیشترشان سالخوردگانی بودند که درد و مشقت ناشی از کارهای سخت ایام جوانی دیگر برای آن نای ایستادن و کمر راست کردن نبود، و یا کمی آن طرف تر که چند زن با در دست داشتن مدارک پزشک منتظر خبرهای خوشی بر زخم باقی مانده از دردهای درمان نشده بودند.
حوالی بعدازظهر بود که دکتر رضا جباری، فوق تخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات به همراه تیم پزشکی به دعوت شورای اسلامی و کانون خدمت رضوی روستای " هلی کتی" از توابع بخش مرکزی شهرستان آمل حاضر شدند.
محل حضور این تیم پزشکی، مسجد روستای هلی کتی بود، مردم هم با عنایت به شرایط خاص کرونایی با رعایت فاصله اجتماعی و با نوبتی که به آنها داده شده بود، برای ویزیت رجوع می کردند.
ارائه خدمات در حوزه بهداشت و درمان یکی از اقدامات ارزشمندی بوده که برخی نهادها ازجمله جمعیت هلال احمر، بسیج جامعه پزشکی و دیگر نهادهای مرتبط در سالهای اخیر برای اعزام به مناطق محروم روستایی با دعوت از پزشکان داوطلب بنیانگزار آن شده بودند.

این اعزام ها در مناطق محروم با هدف افزایش شاخصهای سلامت مردم یکی از مهم ترین خدمات نهادهای خدمات رسانه به مردم به حساب می آید که رضایتمندی عموم مردم را به دنبال داشته است.
حضور دکتر رضا جباری، فوق تخصص و جراح مغز و اعصاب و ستون فقرات به همراه تیم پزشکی وی در روستای هلی کتی آمل و ویزیت مجانی شمار زیادی از بیماران رجوع کننده کافی بود تا لبخند شیرین خدمت را بر چهره دردمند اهالی این روستا و بیمارانی که برای دریافت خدمات مراجعه نموده بودند، مشاهده کرد.
ارتقای سلامت مردم و حمایت های درمانی لازم اقدامی پرارزش و جلوه ای دیگر از خدمت در مناطق محروم است که عرضه آنها رضایتمندی افراد را درپی داشته است.
کاهش درد با حضور پزشکان متعهد
اسماعیلی یکی از بیماران حاضر که برای تسکین درد کمر و ستون فقرات خود به این مسجد و تیم پزشکی مراجعه نموده بود، در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: از خدماتی که شورای اسلامی روستا و کانون خدمت رضوی سبب و بانی آن شده، بسیار سپاسگزار هستیم چونکه با آوردن دکتر متخصص، حداقل تشخیص بیماری و درمان آن بهتر و با سرعت قابل قبول تری صورت خواهد گرفت.
وی اضافه کرد: این قبیل حرکات جهادی برای مردمی که با کم ترین درآمد روزگار سپری می کنند، بسیار پرارزش بوده که پزشکانی که دسترسی آنها حتی برای نوبت گرفتن چند ماه زمان بر بود، درچند ساعت امکان پذیر شد.

یکی دیگر از بیماران که به این تیم پزشکی مراجعه نموده بود، گفت، هزینه های بسیار بالا درمان از یک سو و نبود پزشکان متخصص و فوق تخصص در شهرستان آمل و حتی استان مازندران، دغدغه اصلی مردم در مناطق محروم است که اعزام تیم های پزشکی متخصص با عرضه خدمات بهداشتی درمانی مجانی روند سلامتی افراد در این مناطق را ارتقا می دهد.
خستگی ما با خدمت به مردم به در می شود
با وجود اصرارهای زیادی برای گفتگو با دکتررضا جباری پزشک جوان که در ۳۹ سالگی تابحال چندین هزار عمل جراحی موفقیت آمیز داشته، حاضر به مصاحبه نشده و عذرخواهی کردن به این نکته بسنده کرده که کارم برای رضای خدا هست و نمی خواهم برنامه های تبلیغاتی داشته باشم.
با این وجود و اصراری که از دکتر جباری داشتم، یکی از پزشکان حاضر در این تیم پزشکی حاضر به گفتگو بدون ذکر نام شد و اضافه کرد: با نیت ثواب و خدمت به مردم محروم در اینجا حضور یافتیم و خالصانه توان خویش را برای درمان این بیماران می گذارم.
وی ادامه داد، روستاییان این منطقه با مشکلات اقتصادی دست وپنجه نرم می کنند و از آنجایی که رجوع افراد بی بضاعت به پزشکان متخصص به برای بالا بودن هزینه های درمان، خیلی سخت و دشوار است برای ادا کردن دین خود به این افراد در این روستا حضور یافته ایم چونکه معتقد هستیم ویزیت مجانی این بیماران خستگی را از این تیم رفع می کند.
این پزشک جوان تصریح کرد، خوشبختانه خیلی از مردم که مراجعه نموده بودند، از شرایط تشخیصی گروه راضی بودند و حتی به آنها پیشنهاد کردیم که درصورت انجام عمل درتهران، بخشی از هزینه ها را هم برای کمک به آنها خواهیم بخشید.
نسخه نویسی برای بیشتر از ۲۰۰ بیمار در ویزیت حدود ۴ ساعته
رئیس شورای اسلامی روستای هلی کتی درمورد این اقدام که از جانب این شورا ودهیاری روستا و همکاری کانون خدمت رضوی صورت گرفته است، اظهار داشت: بیشتر از ۳ ماه برای دعوت این تیم پزشکی در نوبت بودیم که درنهایت با تعیین وقت در این هفته فرصت ویزیت برای اهالی این روستا فراهم و خوشبختانه استقبال خوبی هم ازسوی مردم روبرو شده بود.
فضلی اضافه کرد: در این اقدام خداپسندانه که دکتر جباری به همراه تیم پزشکی وی در روستای هلی کتی حاضر شده بودند، در مدت حدود ۴ ساعت بیشتر از ۲۰۰ بیمار که با دردهای مزمن ستون فقرات و عضلات بدنی مواجه بودند، مورد ویزیت مجانی قرار گرفتند.
وی ادامه داد، مشکلات اقتصادی چند ساله اخیر، سبب شده تا مردم واقعاً حتی برای درمان خودشان صرف نظر کنند و متأسفانه وضعیت مردم سخت تر از قبل شده و این وظیفه شورا و دهیاری روستا با همکاری بسیار انسان دوستانه تیم پزشکی دکتر جباری بوده که به کمک مردم آمدند و خدمات درخور توجهی هم عرضه کردند.
تداوم اعزام گروه های پزشکی توسط آستان قدس رضوی
مسئول نمایندگی دفتر آستان قدس رضوی در شهرستان آمل هم که در این برنامه درمانی همکاری داشتند، اظهار داشت: اعضای کانون محلات این دفتر واقع در روستای هلی کتی آمل، از افراد رجوع کننده به این تیم پزشکی، نوبت دهی، تب سنجی و خدمات اولیه پذیرش را پیش از ویزیت تیم پزشکی انجام می دادند.
احمد کوهستانی در گفتگو با خبرنگار مهر اضافه کرد: یکی از خدماتی که دفاتر نمایندگی آستان قدس رضوی انجام می دهد، عرضه خدمات بهداشتی ودرمانی به افراد کم برخوردار می باشد که با دعوت از تیم های پزشکی متخصص به صورت داوطلبانه انجام می شود.
وی با اشاره به اینکه خداروشکر این اقدام ها که به لحاظ در دسترس نبودن پزشکان فوق تخصص در شهرستان، مورد درخواست و استقبال افراد زیرپوشش این نهاد ونیز سایر مردم بوده است، ابراز امیدواری کرد، تلاش خواهیم کرد، از پزشکان متخصص وفوق تخصص در زمینه های دیگر که مورد نیاز مردم درمناطق مختلف شهرستان هست، دعوت نماییم تا مردم به سادگی از خدمات مجانی ومشاوره های درمانی آنها بهره مند شوند.


منبع:

1399/12/17
23:35:55
0.0 / 5
522
تگهای خبر: پزشك , تبلیغات , خدمات , دریا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا