استانداری مازندران:

۱۵ درصد آب های سطحی مازندران جمع آوری می شود

۱۵ درصد آب های سطحی مازندران جمع آوری می شود

به گزارش بیا شمال استاندار مازندران با اشاره به اینکه ۱۵ درصد آب های سطحی استان جمع آوری می شود، افزایش بهره وری از آب های سطحی را لازم دانست.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، احمد حسین زادگان عصر یکشنبه در جلسه شورای اداری با اشاره اینکه در حوزه اقتصادی تحت تاثیر تحریم ها و مسائل دیگر قرار داریم، اظهار داشت: انتظارات در این بخش آنگونه که باید وشاید محقق نشده است.
وی اضافه کرد: ۷۱ درصد مساحت استان را جنگل و مرتع، ۱۴ درصد زراعی وباغی هستند و ۵۵ درصد سواحل شمال در استان وجود دارد و داشتن سواحل در بهره گیری از اقتصاد دریا محور تاثیر بسزایی دارد.
وی با تکیه بر حفظ جنگل ها وعرصه های طبیعی در استان عنوان کرد: نرخ مشارکت اقتصادی در استان ۴۳.۳ و نرخ بیکاری در استان پایین تر از کشور است.
حسین زادگان سهم کشاورزی را ۲۷ درصد و سهم خدمات را ۵۵ درصد بیان کرد و اظهار داشت: کرونا صدمه زدگی به اقتصاد خدمات و گردشگری در استان وارد کرده است.
وی ضمن اشاره به افزایش ۱۰ درصدی و ۱۴ درصدی از نظر دلاری در حوزه واردات اظهار داشت: دو هزار و ۵۷۹ واحد صنعتی در استان وجود دارد که ۱۰۱ هزار نفر در ان شاغل هستند.
استاندار مازندران با اشاره به اینکه ۱۳۹ معدن در حال تجهیز هستند، اضافه کرد: در فناوری اطلاعات پهنای باند ورودی وزیربار استان ۵۰ درصد است و ضریب نفوذ تلفن هم ۱۴۸ درصد است.
وی بااشاره به سهم ۱۰ درصدی تردد کشور در استان اظهار داشت: به واسطه خدمات ملی که مازندران می دهد نیازمند توجه ملی وویژه در بعضی از حوزه ها است.
حسین زادگان با عنوان اینکه از نظر تخصیص اعتبارات رتبه ۲۱ را دارا هستیم، افزایش بهره وری از آب های سطحی را ضروری دانست و اظهار داشت: فقط ۱۵ درصد آب های سطحی استان جمع آوری می شود.
استاندار مازندران افزود: مازندران در زمینه تولید محصولاتی نظیر مرکبات، گل وگیاه و غیره رتبه های اول را دارد و در مجموع ۷.۵ میلیون تن محصولات کشاورزی در استان تولید می شود.
وی به ایجاد پایانه های صادراتی ومرکباتی در استان اشاره نمود و اظهار داشت: منطقه آزاد از مطالبات جدی استان به حساب می آید و می تواند به توسعه مناسبات با سی آی اس و کشورهای حاشیه کمک نماید.
حسین زادگان با عنوان اینکه ۴۳ درصد زمین هایی که در طول ۴۰ سال واگذار شده، بدون انحراف بوده است، اظهار داشت: بیشتر از ۵۰ درصد یا برای اهداف نبوده و یا دارای انحرافات است.


1399/12/25
01:46:59
0.0 / 5
1112
تگهای خبر: آب , تردد , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا