استاندار گیلان تأكید كرد؛

تداوم و گسترش فعالیتهای قرآنی به سند استراتژیك نیاز دارد

تداوم و گسترش فعالیتهای قرآنی به سند استراتژیك نیاز دارد

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با تاکید بر لزوم گسترش فعالیتهای قرآنی، اظهار داشت: تداوم و توسعه فعالیتهای قرآنی نیازمند تهیه و تدوین سند استراتژیک است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع ظهر چهارشنبه در جلسه شورای فرهنگ عمومی در دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان ضمن اشاره به جایگاه قرآن کریم بعنوان کتاب آسمانی مسلمانان، اظهار نمود: قرآن کریم نور هدایت برای مسلمانان و رحمت برای همه کسانی است که به دنبال حق و حقیقت هستند.
وی ضمن اشاره به اینکه قرآن تنها کتاب آسمانی است که از تحریف و تغییر دور مانده است، اضافه کرد: با گسترش آموزه های دینی سبک جدیدی از زندگی مبتنی بر آیات و معارف الهی به وجود آمد که به واسطه آن شکوفا شدن جامعه انسانی فراهم گردید.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه با تبعیت از آموزه های دینی، تقوا و پاکدامنی می توانیم کرامت انسانی را در جامعه به تعالی برسانیم، اظهار داشت: در کنار نگاه به قرآن، خواندن و حفظ آیات آن باید از قرآن پیروی نماییم.
وی با تاکید بر اینکه اجرای فرامین الهی سبب شکوفایی و بالندگی افراد می شود، افزود: فهم و درک معانی قرآنی از شاخصهای مهم جوامع اسلامی است و در این راه باید به منویات رهبری هم توجه گردد.
زارع بر لزوم گسترش فرهنگ قرآنی جامعه تاکید کرد و اضافه کرد: تداوم و توسعه فعالیتهای قرآنی نیازمند تهیه و تدوین برنامه های راهبردی در چارچوب سند استراتژیک و برنامه های عملیاتی است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هر اقدام علمی و پژوهشی و هر برنامه ای عاری از اشکال و نقص نیست، افزود: دستگاه فرهنگی متولی باید بتوانند تا نیمه نخست سال آینده سند توسعه فعالیتهای قرآنی را تهیه و در اختیار اعضا قرار دهند.
استاندار گیلان ضمن اشاره به ضرورت استفاده از تجربیات و توانمندی دستگاه ها و افراد متخصص در این بخش، اظهار داشت: باید پیشنهادات و ایده ها درباره این سند از صاحبان نظران دریافت، سپس جمع بندی و ویرایش شود.
وی همینطور به مبحث اختصاص بودجه های فرهنگی، هنری و دینی از جانب دولت اشاره تاکید کرد: با وجود فشارها و برخی کمبودها بودجه های خوبی به در این بخش در اختیار استان ها قرار می گیرد.
زارع با اشاره به اینکه در مجموع اعتبارات به این صورت است که ۷۵ درصدی در سطح ملی و ۲۵ درصد هم در سطح استانی توزیع می شود، اظهار داشت: بخش مهمی از ۲۵ درصدی استانی اعتبارات عمرانی و کمترین آن هم در بخش هزینه ای است.
وی به تخصیص اعتبارات به انجام فعالیتهای فرهنگی و دینی به دستگاههای متولی اشاره و اظهار نمود: ۹۰ میلیون تومان اعتبار برای ترویج و توسعه فرهنگ قرآنی به سازمان تبلیغات اختصاص یافته است.
استاندار گیلان با اشاره به اینکه بر مبنای قانون درصدی از اعتبارات شهرداری ها و دهیاری ها باید به فعالیتهای فرهنگی اختصاص پیدا کند، اضافه کرد: باید برنامه هایی در این بخش پیشبینی و اجرایی شود.
وی در ادامه با تاکید بر لزوم استفاده از فضای مجازی در زمینه ترویج فعالیتهای قرآنی بخصوص برای کودکان و نوجوانان، اظهار داشت: از ظرفیت های بسیج، شبکه های سایبری و مساجد هم باید استفاده گردد.


منبع:

1399/12/27
19:18:58
0.0 / 5
551
تگهای خبر: تبلیغات , دریا , دستگاه , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا