معاون امور استان ها و مجلس وزارت میراث فرهنگی:

خسارت كرونا به استان های توریست پذیر بسیار زیاد است

خسارت كرونا به استان های توریست پذیر بسیار زیاد است

معاون امور استان ها و مجلس وزارت میراث فرهنگی ضمن اشاره به خسارت سنگین کرونا به استان های توریست پذیر، اظهار داشت: تلاش می شود بخشی از خسارت ها جبران شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، جواد واحدی قبل از ظهر سه شنبه در دیدار با استاندار گیلان توجه مسؤلان گیلان به مأموریت های این وزارت خانه را از مهم ترین عوامل موفقیت این استان در این بخش عنوان نمود و اظهار داشت: کسب رتبه دوم در حوزه گردشگری، رتبه سوم در صنایع دستی و رتبه چهارم در بخش میراث فرهنگی توسط استان گیلان نشان از تلاش ها و اهتمام صورت گرفته است.
جواد واحدی ضمن اشاره به خسارت های سنگین کرونا به حوزه گردشگری بخصوص در استان های توریست پذیر، اظهار نمود: با عنایت به مصوبه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص سفر به استان های کم خطر از هموطنان می خواهیم رعایت بیشتر پروتکلهای بهداشتی را جدی بگیرند.
ضرورت توجه به تکمیل پروژه های گردشگری در گیلان
استاندار گیلان هم در این دیدار به صدمه های وارده به بخش های مختلف جامعه، اقتصاد و معیشت بخصوص حوزه گردشگری پارسال اشاره و اظهار نمود: امیدواریم با مهار بیماری، رعایت پروتکل ها و تزریق واکسن شاهد بازگشایی کامل مشاغل بخصوص در حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری باشیم.
ارسلان زارع ضمن اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های مختلف گیلان در سه حوزه مأموریتی این وزارت خانه اشاره و افزود: مردم گیلان قبل و پس از اسلام و در دوره معاصر همواره در فعالیتهای اجتماعی، سیاسی، مذهبی و اقتصادی اثرگذار بوده اند که آثار تاریخی برجای مانده از دوران مختلف، گواه این مدعا است.
استاندار گیلان تکمیل زیرساخت ها و سرمایه های موجود در استان، ثبت ملی و جهانی آثار تاریخی و صیانت و حفاظت از آنها را در رابطه بیشتر با جامعه جهانی بخصوص گردشگران بسیار مؤثر دانست و اضافه کرد: سعی شده در بهره گیری از مواهب طبیعی و خدادادی بی نظیر گیلان با شناسایی بیشتر ظرفیت ها و معرفی به سرمایه گذاران گام برداشته شود.
وی با اشاره به اینکه در بعضی از روستاهای گیلان بیشتر از ۵۰ درصد اشتغال ساکنان در ارتباط با بخش صنایع دستی است، ثبت جهانی چادر شب بافی قاسم آباد رودسر با حمایت های ملی و استانی را یکی از اقدام های مؤثر صورت گرفته عنوان نمود و اظهار داشت: این اقدام علاوه بر اینکه مایه مباهات و افتخار برای گیلانیان است؛ باعث استقبال و ابراز علاقمندی مردم در نقاط مختلف کشور و دنیا شده است.
زارع بر لزوم تلاش مضاعف برای رفع موانع ثبت جهانی شهرک تاریخی ماسوله تاکید کرد و افزود: طرح جامع میراث فرهنگی محور اجرای هر پروژه در این منطقه قرار گرفته چونکه این شهرک تاریخی منطقه ای پرارزش برای جذب توریست خارجی به حساب می آید و نیازمند حمایت های ملی است.


منبع:

1400/01/11
10:41:38
0.0 / 5
1200
تگهای خبر: آب , تور , روستا , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا