در گزارش بیا شمال مطرح شد؛

تشكیل گروه ۳۱۳ نفره همدلی به نیت امام زمان (عج) در مازندران

تشكیل گروه ۳۱۳ نفره همدلی به نیت امام زمان (عج) در مازندران

به گزارش بیا شمال دبیر مجمع کانون های مساجد مازندران از تشکیل گروه همدلی با عضویت ۳۱۳ نفر به نیت حضرت امام زمان (عج) برای خدمت به محرومان و نیازمندان اطلاع داد.حجت الاسلام مصطفی صاحبی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه از سال ۹۲ فعالان فرهنگی و اجتماعی از شهرهای مختلف استان برای خدمت رسانی به زائرین امام حسین (ع) وارد کشور عراق شدند، اضافه کرد: این مورد جرقه ای شد تا خدمت رسانی به محرومان در داخل کشور را کلید زنیم و این فلسفه ای شد تا گروه جهادی شهید اندرزگو مازندران شکل گیرد.
وی عنوان کرد: این گروه جهادی در حوزه عمرانی تمامی استادکاران ساخت مسکن را دارا است و اگر زمین خالی برای ساخت مسکن به این گروه واگذار شود تمام کارهای ساخت توسط اعضای گروه انجام می شود.
وی با عنوان اینکه این گروه طی چند سال گذشته روزهای جمعه برای ساخت خانه محرومان اقدام می کند و کارشان تعطیل بردار نیست، اظهار داشت: آن قدر حجم تقاضا زیاد است که مجبور می شویم اردوهای جهادی چندروزه برگزار نماییم.
حجت الاسلام صاحبی خاطرنشان کرد: وقتی اعضای گروه جهادی وارد روستا می شوند فقط به کارهای عمرانی اکتفا نمی کنند بلکه در حوزه فرهنگی و اجتماعی هم ورود جدی دارند و یک تیم رصد چند روز قبل وارد روستا می شود و ظرفیت ها و مشکلات روستا را رصد می کند.
دبیر مجمع کانون های مساجد مازندران خاطرنشان کرد: همینطور گروه جهادی در اتفاقات و حوادث مهم نظیر سیل پلدختر، گلستان، سیمرغ مازندران و غیره ورود جدی داشته است و در سیل سیمرغ بیشتر از ۷۰۰ نفر نیروی جهادی برای خدمت رسانی اعزام شده است.
وی اظهار داشت: بعنوان نمونه برای مردم سیل زده گلستان یک خاور تلویزیون ال سی دی نو ارسال و بین نیازمندان توزیع شده است.
اهداف گروه ۳۱۳ نفره همدلی
عضو ستاد فعالان فرهنگی و مذهبی مازندران به تشکیل گروه همدلی ستاد اربعین شهید اندرزگو اشاره نمود و اظهار داشت: این گروه از یک ایده تشکیل شد و ۳۱۳ نفر به نیت سربازان حضرت امام زمان (عج) کنار هم قرار گرفتند و قرار شد ماهانه ۱۴ هزار تومان پرداخت کنند.
وی اظهار داشت: این مبالغ جمع آوری شده ماهانه که میزان چهار میلیون تومان می شود، برای رفع نیازهای محرومان نظیر ساخت خانه، درمان و معیشت و غیره هزینه می شود.
حجت الاسلام صاحبی خاطرنشان کرد: ۳۱۳ نفر اعضای گروه نسبت به یکدیگر دارای تعهداتی هستند و اگر یکی از افراد فوت کنند مابقی افراد باید برای متوفی یک روز روزه قضا بگیرند که معادل ۱۰ سال روزه قضا می شود.
دبیر مجمع کانون های مساجد مازندران اضافه کرد: همینطور اقامه یک روز نماز قضا و اقامه نماز شب اول قبر برای متوفی از دیگر تعهدات گروه همدلی است و این سبب شد افراد زیادی برای عضویت در آن اعلام آمادگی کنند.
وی اظهار داشت: همینطور توانمندی ۳۱۳ عضو گروه همدلی شناسایی و بررسی گردید و از آن برای خدمت به محرومان استفاده می شود، مثلاً فرد محرومی که مشکل درمانی دارد به پزشک گروه ارجاع می شود.
اجرای برنامه های فرهنگی و اجتماعی در بوستان ها
وی ضمن اشاره به شرایط جغرافیایی مازندران و فرصت و تهدیدهای این موقعیت افزود: در شهرستان بابل با عنایت به پارک و جنگلها و شمار زیاد مسافرانی که از آن استفاده می نمایند، کانون فرصت ها و تهدیدهای زیادی شده است ازاین رو پیش از انتشار کرونا در ۹۰ روز تابستان حدود ۵۰ روز در پارک ها و تفرج ها به برگزاری برنامه های فرهنگی اقدام شده است.
حجت الاسلام صاحبی کاهش صدمه اجتماعی و غنی سازی اوقات فراغت را همچون اهداف بیان کرد و اظهار داشت: برنامه هایی نظیر رادیو، تئاتر خیابانی، مسابقات و بازی های بومی و محلی، مشاوره های فردی و خانوادگی در این طرح اجرا می شد.
وی با اشاره به اینکه ستاد اربعین شهید اندرزگو از سال ۹۲ با هدف خدمت به زائرین امام حسین (ع) در روزهای اربعین برای حوزه های فرهنگی و خدماتی تشکیل شده است، اظهار داشت: این ستاد معتقد بود در حوزه غذایی، مردم عراق میزبانان خوبی هستند اما ظرفیت بسیار عظیم اربعین و حضور میلیونی زائرین در یک منطقه پتانسیل بسیار بالایی برای فعالیتهای فرهنگی در کشور عراق بوجود می آورد.
دبیر مجمع کانون های مساجد مازندران خاطرنشان کرد: بیشتر از ۳۰ برنامه فرهنگی و خدماتی قبل از کرونا در روزهای اربعین توسط ستاد شهید اندرزگو در عراق اجرا می شد و ماشین نویسی، پیاده روی نمادین در شهرهای مازندران، نصب بنرها و زندگینامه بزرگان تدفین شده در قبرستان وادی السلام و غیره همچون برنامه های ستاد بوده است.


منبع:

1400/01/28
15:17:29
0.0 / 5
938
تگهای خبر: بابل , پزشك , خدمات , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا