دبیر اجرایی خانه كشاورز مازندران:

محصولات استراتژیك مطابق تورم قیمت گذاری شود

محصولات استراتژیك مطابق تورم قیمت گذاری شود

به گزارش بیا شمال دبیر اجرایی خانه کشاورز مازندران ضمن اشاره به قیمت پنج هزار تومانی هر کیلوگرم گندم، اظهار داشت: محصولات استراتژیک نظیر گندم باید مطابق با تورم قیمت گذاری شود.حسین اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اشاره به ورزش بادهای گرم در زمان زایش محصول گندم عنوان کرد: این پدیده در عملکرد گندم تاثیر منفی خواهد گذاشت.
وی ضمن اشاره به احتمال بروز خسارت ناشی از بادهای گرم و تاثیر آن بر عملکرد تولید گندم خواهان ورود مدیریت بحران برای جبران خسارت ناشی از خشکسالی در این بخش شد و اظهار داشت: متأسفانه میزان بارندگی ها امسال کاهش قابل ملاحظه ای یافته است.
وی افزود: کم آبی و خشکسالی از یک سوم و وزش بادهای گرم سبب می شود تا بر تولید گندم اثر منفی گذاشته شود.
اکبری خواهان ورود کمیته بحران برای پشتیبانی از کشاورزان و گندمکاران شد و ضمن اشاره به قیمت پنج هزار تومانی برای خرید تضمینی گندم، عنوان کرد: قیمت محصول نسبت به سالهای قبل رشد یافته است.
دبیر خانه کشاورز مازندران با عنوان اینکه قیمت چهار هزار تومان خرید تضمینی گندم پاسخگوی نیازها نبود، اضافه کرد: همینطور مقرر شد به ازای هر تن تحویل گندم به مراکز خرید، ۵۰۰ هزار تومان وام ۱۲ درصدی به گندمکاران عرضه شود.
وی اظهار داشت: تمام تلاش بر این است که گندم و سایر محصولات استراتژیک مطابق تورم قیمت گذاری شود چونکه هزینه های تولید و اداوات کشاورزی بسیار بالا است.
وی اظهار داشت: قیمت گندم چند سال راکد بود و افزایش نیافته بود و آن سال ها سعی شده بود تا قیمت گندم برپایه تورم تعیین شود اما سال جاری با تصویب شورای سیاست گذاری تا حدودی قیمت گندم منطقی شده است.
بیش از ۵۵ هزار هکتار از مزارع مازندران به کشت گندم اختصاص دارد.


منبع:

1400/02/05
21:06:04
0.0 / 5
760
تگهای خبر: آب , تور , تولید , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا