مسئول بخش ۹۰ ثانیه ای جشنواره قصه گویی:

وجود خلاقیت و جذاب سازی قصه ها یك ضرورت است

وجود خلاقیت و جذاب سازی قصه ها یك ضرورت است

به گزارش بیا شمال مسئول بخش 90 ثانیه ای جشنواره قصه گویی با اشاره به اثر بخشی قصه، اظهار داشت: وجود خلاقیت و جذاب سازی قصه ها یک ضرورت است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، صادق کیانی مقدم بامداد چهارشنبه در نشست انجمن مجازی قصه گویی کانون پرورش فکری گیلان با اشاره به جایگاه و اثربخشی قصه های ۹۰ ثانیه ای، اضافه کرد: این قصه ها با باز خورد پیام ها رشد یافته و به بالندگی می رسند.
مسئول بخش ۹۰ ثانیه ای جشنواره بین المللی قصه گویی با اعلان اینکه این نوع از قصه گویی هنری اثربخش و حامل پیام های خوب است، افزود: این اثر هنری می تواند دنیایی بزرگ را در خود پنهان کند.
وی در ادامه با اشاره به اینکه سرعت اطلاع رسانی این قصه ها بسیار زیاد است، افزود: خلاقیت ورزی و جذاب سازی قصه ها با بهره بردن از ابزار و شیوه های خلاقانه یک ضرورت است.
صادق کیانی مقدم با تاکید بر لزوم پای بندی به قید زمانی ۹۰ ثانیه، وفاداری به چارچوب هایی همانند شروع، پایان، سیر روایت و شخصیت پردازی، اظهار داشت: پندآموز و بهره مندی قصه از ساختار مناسب از دیگر مواردی است علاوه بر فاکتورهای مذکور باید مورد توجه قرار گیرد.
وی افزود: این شاخصه ها می تواند نقشی تأثیرگذار در ایجاد پل های ارتباطی مناسب با مخاطب داشته باشد.
مسئول بخش ۹۰ ثانیه ای جشنواره قصه گویی با اعلان اینکه ورود هنرمندانه به قصه، استفاده از زبان یا لهجه خاص و زیرنویسی تصاویر از اهمیت ویژه برخوردار است، اشاره کرد: خواند و نور کافی، پس زمینه مناسب و بهره گیری از نمادهای سنتی و بومی نیز از دیگر اولویت ها است که قصه گو باید به آن توجه کند.
وی بر پرهیز از خاطره گویی و لزوم دستمایه قراردادن قصه های زندگی خود و دیگران تاکید کرد و اظهار داشت: استفاده از تلفن همراه و کادر افقی دوربین، از ملاک های داوری این بخش از جشنواره است. افزودن تصاویر در رابطه با قصه، پویانمایی و… به تصویر قصه گو نیز از مواردی است که نقش مهمی در اثربخشی قصه دارد.
کیانی مقدم با اشاره به تولید فیلم قصه های ۹۰ ثانیه در قالب روایت «قصه ی زندگی من» یک حرکت هدفمند است، اضافه کرد: «من و کرونا» و «دیروز غرورآفرین، فردای افتخارآفرین» از محورهای موضوعی این بخش است، محور قرار گرفتن رخدادهای روزهای کرونائی و بازخوانی رویدادهای افتخار غرور آفرین روز گذشته، بسترساز فرداهای افتخارآفرین است و قصه می تواند جایگاهی مهم در این راه داشته باشد.
گفتنی است، بیست و سومین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون با محورهای موضوعی امیدها و آرزوها، شادی ها و غم ها، ایثار و از خود گذشتگی و در بخش های «ملی»، «بین الملل»، «برترین قصه گوی کشور»، «قصه زندگی من» و «پادکست» برگزارمی شود و علاقه مندان تا ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ فرصت دارند با ثبت نام و بارگذاری آثار در سایت www.kanoonfast.ir در این رویداد فرهنگی شرکت نمایند.
همچنین لازم به ذکر است؛ قصه های ۹۰ ثانیه ای، که با عنوان «قصه زندگی من» برگزار می شود، بخشی نوبنیاد است که از سال قبل به این جشنواره اضافه گردید و با استقبال گسترده تمامی گروه های سنی همراه بود.


منبع:

1400/02/08
11:58:01
0.0 / 5
808
تگهای خبر: ابزار , تور , تولید , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا