نماینده رشت و خمام در مجلس:

مردم پس از اقتصاد و كرونا توان تحمل بحران خشكسالی را ندارند

مردم پس از اقتصاد و كرونا توان تحمل بحران خشكسالی را ندارند

به گزارش بیا شمال نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به وجود دو بحران کرونا و اقتصاد در کشور، اظهار داشت: باتوجه به شرایط مردم دیگر توان یک بحران دیگر همانند خشکسالی را ندارند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، جبار کوچکی نژاد بامداد چهارشنبه در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران با اشاره به وجود دو بحران بزرگ در کشور، اظهار نمود: یکی کرونا و دیگری بحران اقتصاد بوده و مردم به شدت درگیر تامین آذوقه خود هستند که از کرونا هم بدتر است.
نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اعلان اینکه مردم طاقت یک بحران دیگر یعنی خشکسالی را ندارند، بیان کرد: حال مردم خوب نیست و خصوصاً در روستاها به شدت از وضعیت فعلی عصبانی هستند.
کوچکی نژاد با اشاره به اینکه بیش از ۳۵ سد بالای سفیدرود تولید شده که اصولی نبوده است، اضافه کرد: تنها مدیریت سد سفیدرود به استان مربوط است و معضل سایر سدها باید در سطح کشور حل شود.
وی با اعلان اینکه اگر آب از نهم رهاسازی شود، از ۱۵ اردیبهشت به رشت می رسد و عملاً گرفتار گرفتاری می شویم، اظهار داشت: شرق و غرب استان از چشمه ها بهره می گیرد اما رشت چشمه و رودخانه ندارد و تنها به سفیدرود وابسته است.
نماینده رشت و خمام در مجلس با تاکید بر اینکه بیمه محصولات کشاورزی از ضروری می باشد، افزود: هم اکنون کمتر از ۱۵ درصد مزارع کشاورزی استان بیمه هستند و ۱۱۵ میلیارد تومان منابع برای بیمه اراضی کشاورزی نیاز داریم.
ضرورت اطلاع رسانی معضل کم آبی به مردم
محمدرضا احمدی نماینده مردم رشت در مجلس نیز در این نشست با اشاره به ضرورت اطلاع رسانی معضل کم آبی به مردم، اشاره کرد: اگر مردم بدانند که کشت برای آنها فایده ندارد، سرمایه خودرا صرف این کار نمی کنند.


منبع:

1400/02/08
15:47:05
0.0 / 5
1071
تگهای خبر: آب , اراضی , تولید , روستا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا