استاندار گیلان:

معلمان و دانش آموزان به مهارت های جدید فضای مجازی مجهز شوند

معلمان و دانش آموزان به مهارت های جدید فضای مجازی مجهز شوند

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان ضمن اشاره به تغییر سبک زندگی بخصوص آموزش دانش آموزان با شیوع کرونا، اظهار داشت: معلمان و دانش آموزان به مهارت های جدید فضای مجازی مجهز شوند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع عصر شنبه در مراسم گرامیداشت روز معلم ضمن اشاره به اهمیت مدرسه بعنوان یک نهاد اجتماعی، اظهار نمود: پیامبران و رسول اکرم بزرگترین معلمان بشریت بودند.
استاندار گیلان ضمن اشاره به اینکه موفقیت نسل های امروز و فردا در گرو تلاش معلمان است، اضافه کرد: در یک سال قبل به واسطه شیوع کرونا تلاش و ایثار و از خودگذشتگی معلمان بیشتر از همیشه بوده و در تاریخ ماندگار خواهد شد و ما قدردان این زحمات هستیم.
وی با اشاره به اینکه در یک سال قبل برای آموزش دانش آموزان از بستر فضای مجازی و سامانه شاد استفاده شده است، اظهار داشت: این بستر چشم اندازهای جدیدی به روی معلمان و دانش آموزان باز کرد تا برای کسب مهارت های بیشتر از خلاقیت استفاده کنند.
زارع در ادامه ضمن اشاره به نقش آفرینی جدید دانش آموزان، معلمان و اولیا مدارس در فضای مجازی، افزود: ارتباط میان معلم و دانش آموز از راه فضای مجازی و سامانه شاد بوجود آمده که نیازمند تقویت است.
وی با اشاره به اینکه خوشبختانه با شیوع کرونا آموزش ها تعطیل نشد، تاکید کرد: معلمان و دانش آموزان باید به مهارت های نوظهور استفاده صحیح از فضای مجازی و بهره گیری شایسته از ظرفیت های نهفته در آن مجهز شوند.
استاندار گیلان افزود: ظهور کرونا در کنار تحمیل دشواری ها و کاستی هایی در نظام آموزشی، ما را ناگزیر از ورود به فضای جدید و خلق فرصت هایی کرد که در سازوکارهای معمول، قادر به ایجاد آنها نبودیم.
وی افزود: عرضه ایده های خلاقانه و نو در حوزه آموزش، توزیع فرصت های برابر برای دسترسی به آموزش باکیفیت و مشارکت جویی خانواده ها در پیشرفت تحصیلی فرزندان ازجمله فرصت های به وجود آمده است.
زارع تاکید کرد: برقراری پیوند بین نظام آموزشی و دنیای فناوری، شکل گیری حس مسئولیت پذیری همگانی و آشکار شدن بیشتر از پیش ارزش های مدرسه برای خانواده ها و جامعه، از مواردی است که بعد از کرونا، در نظام آموزشی نمایان شد.
استاندار گیلان اضافه کرد: باید خانواده ها هم در مقطع کنونی، با تغییر سبک و اولویت های زندگی؛ برای رشد ذهنی، اجتماعی و ارتباط سالم فرزندان خود اهتمام ورزند و نهاد مدرسه برای تعیین این برنامه ریزی ها نزد خانواده ها می تواند نقش آفرین باشد.
در آخر این جلسه؛ شش نفر از معلمان برگزیده استان با اهدا لوح توسط استاندار گیلان، مورد تجلیل قرار گرفتند.


منبع:

1400/02/12
12:55:19
0.0 / 5
334
تگهای خبر: آموزش , كیفیت , گیلان , مدرسه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا