با مهر مطرح شد؛

غفلت شهروندان از خطر كرونا تاوان سختی به دنبال دارد

غفلت شهروندان از خطر كرونا تاوان سختی به دنبال دارد

مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان ضمن اشاره به عدم رعایت درست دستور العمل های بهداشتی و ماسک در بعضی اصناف، اظهار داشت: غفلت شهروندان از خطر کرونا تاوان سختی به دنبال دارد.حسن رخشاد در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه همچنان رعایت دستور العمل های بهداشتی مهم ترین راهکار برای پیشگیری از انتقال و انتشار بیشتر ویروس کرونا، اظهار نمود: شهروندان گیلانی به خوبی می دانند که باید هم دستور العمل ها را رعایت و هم از ماسک استفاده کنند.
وی اضافه کرد: متأسفانه طی ماه های اخیر شاهد بوده ایم که با عادی انگاری شرایط و بدون در نظر گرفتن خطرات ویروس کرونا در اماکن عمومی همانند فروشگاه ها و سوپر مارکت ها و نانوایی این اصول بهداشتی رعایت نشده و شهروندان بدون ماسک در مجامع عمومی ظاهر می شوند.
مدیر گروه بیماری های مرکز بهداشت گیلان در ادامه با اشاره به اینکه از شهروندان درخواست نمود تا دستور العمل ها و سفارش های بهداشتی درباره کرونا را جدی بگیرند، اظهار داشت: رعایت فاصله یک و نیم متری هنگام حضور در خارج از منزل، استفاده مداوم از ماسک، پرهیز از حضور در دورهمی ها مواردی است که شهروندان همچنان باید برای در امان ماندن از ویروس کرونا به صورت جدی رعایت نمایند.
وی ضمن اشاره به بستری ۶۸۹ بیمار کرونایی در بیمارستان های استان گیلان، اضافه کرد: این نشان دهنده فعالیت کرونا در سطح استان گیلان به رغم کاهش تعداد بسترها است.
رخشاد با اشاره به اینکه از این تعداد ۱۳۲ بیمار روز گذشته بستری شده اند، اظهار داشت: ۱۲۵ بیمار بد حال هم در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های استان گیلان بوده که ۱۱ بیمار امروز بستری هستند.

1400/02/15
10:37:16
0.0 / 5
245
تگهای خبر: تور , فروش , فعالیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا