معاون علوم پزشكی مازندران مطرح كرد

ارسال 130 هزار دوز واكسن به مازندران

ارسال 130 هزار دوز واكسن به مازندران

به گزارش بیا شمال سرپرست معاونت بهداشتی علوم پزشکی مازندران با اعلان اینکه تا حالا 130 هزار دوز واکسن به استان ارسال شده است، اظهار داشت: 80 درصد گروه های هدف تا حالا واکسینه شده اند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، قاسم اویس پیش ازظهر یکشنبه در نشست با خبرنگاران درباره اجرای برنامه ملی واکسیناسیون کرونا با اعلان اینکه وضعیت کرونائی استان از نظر بیماران بستری و فوتی رو به نزولی است، اضافه کرد: هر وقت که عادی شدن با روش عادی انگاری عجین و تبدیل گردد، باید نگران افزایش بیماری باشیم و این تلخی را بارها تجربه کردیم.
وی اظهار داشت: عادی انگاری شدن شرایط، رفت و آمدها و دید وبازدیدها سبب می شود به پیک جدید وارد شویم و خوشبختانه طی یک هفته گذشته در یک وضعیت پایدار و باثبات روبرو می باشیم.
وی شیوع بیماری کرونای انگلیسی را در مناطق مختلف کشور و استان همچون نگرانی ها امسال بیان کرد و اظهار داشت: در آستانه عید فطر و تعطیلات شاهد کاهش روند بیماری هستیم و نگرانی از عادی انگاری و سفر جزو خطرها می شود.
اویس با اظهار اینکه بیماری کرونای هندی و آفریقایی در کشور شناسایی شده است، اضافه کرد: احتمال شیوع این سوش ها در استان طبیعی است و باید با رعایت پروتکلهای بهداشتی، تجربه تلخ گذشته را تکرار نکنیم.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران درباره اجرای طرح ملی واکسیناسیون نیز اظهار داشت: این طرح از ۲۱ بهمن سال قبل شروع شد و قرار بود در زمستان فاز اول واکسیناسیون مربوط به گروه های اول شامل بخش بهداشت و درمان و غیره صورت گیرد.
وی اظهار داشت: در فاز دوم گروه های سنتی ۸۰ سال به بعد و سپس گروه های بعدی واکسینه می شوند و تا حالا ۱۳۰ هزار دوز واکسن دریافت کردیم و ۸۰ درصد تزریق واکسن در استان انجام شده است.
اویس تصریح کرد: تمامی واکسن ها در سامانه ثبت می شود و تا حالا واکسن گروه های مختلف شامل همکاران بهداشتی درمانی، پاکبانان، سالمندان و غیره انجام شده است.
سرپرست معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی مازندران اظهار داشت: با بیان گروه سنی جدید نسبت به تزریق واکسن افراد جامانده از گروه های قبلی اقدام می شود.


منبع:

1400/02/20
11:02:33
0.0 / 5
451
تگهای خبر: پزشك , دریا , ساری , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا