نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری:

دست درازی به وقف تصرف عدوانی است

دست درازی به وقف تصرف عدوانی است

به گزارش بیا شمال نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اینکه دست درازی به وقف تصرف عدوانی به حساب می آید، خواهان احیای موقوفات و فرهنگ وقف شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، آیت الله سید رحیم توکل ظهر چهارشنبه در نشست با مدیرکل اوقاف استان، اجرای رزمایش ضیافت الهی و توزیع بسته های معیشتی از محل موقوفات توسط اوقاف را در نوع خود پرارزش دانست و اظهار داشت: با عنایت به مشکلات اقتصادی و این که بعضی از مردم برای تهیه معاش خود در رنج هستند اقدام ماندگاری بوده است.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری ضمن اشاره به این که برگزاری رزمایش ضیافت الهی معنای وقف به خوبی نشان داد، خاطرنشان کرد: توزیع ۱۷ هزار سبد کالا رقم بسیار بالایی است که جای تقدیر دارد.
آیت الله توکل تصریح کرد: احیای موقوفات مخروبه و متروک و برخورداری مردم از ثمرات آن اشتیاقی در مردم برای وقف بوجود آورده است که مردم با دیدنش برای وقف مشتاق می شوند، بطور حتم اگر در موقوفات مخروبه باشند مردم تمایلی به وقف نشان نمی دهند.
وی خاطرنشان کرد: توزیع سبد کالا از آن مواردی است که مردم عیان دارند می بینند؛ عوائد وقفی از برکات آن دارند استفاده می نمایند که مردم را برای قدم برداشتن در این راه مشتاق تر می کند.
نماینده مردم مازندران در مجلس خبرگان رهبری با بیان این که کار اوقاف در این برهه از زمان قابل تحسین است، اظهار داشت: دلگرم وارد میدان شوید؛ چونکه با این کار سفره مستمندان را در ماه رمضان رنگین می کنید که در نوع خود از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد.
آیت الله توکل درباره ورود اوقاف در بحث ساخت بیمارستان، مراکز درمانی و خرید تجهیزات پزشکی، اظهار نمود: وقف در طول زمان های گذشته وجود داشته و برکات در ارتباط با فرد خاص و منطقه خاص و محیط خاصی منوط نیست این که بحث جان مردم است و از مواردی است که احدی نمی تواند منکرش باشد.
وی با تکیه بر لزوم حفظ موقوفات، اضافه کرد: برخی عناد می بینند که باید این بساط جمع شود اینها کسانی هستند که نه دلشان برای ملت نه مردم و نه برای حکم خدا و دین خدا می سوزد و تنها به دنبال دنیایشان هستند باید بدانید که دست اندازی به وقف، تصرف عدوانی است و حتی یک سانت را هم نمی توان دست زد.
حجت الاسلام ابراهیم حیدری جناسمی مدیرکل اوقاف و امور خیریه مازندران هم در این دیدار به عرضه گزارش عملکرد پرداخت و اظهار داشت: افطاری ساده و غذای گرم عصر و شامگاه هر روز در ماه مبارک رمضان در نقاط مختلف استان در سطح امامزادگان و یا مناطق حاشیه شهر در میان افراد کم برخوردار توزیع شد. وی بیان نمود: حدود ۱۷ هزار بسته معیشتی از محل موقوفات طی ماه مبارک رمضان در مازندران توزیع شده است.

1400/02/22
22:40:49
0.0 / 5
602
تگهای خبر: بابل , پزشك , خرید , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا