امام جمعه رشت تأكید كرد؛

لزوم نظارت دقیق نشست های وین از طرف دستگاه های متولی

لزوم نظارت دقیق نشست های وین از طرف دستگاه های متولی

به گزارش بیا شمال امام جمعه رشت با هشدار نسبت به فرسایشی شدن نشست های وین، اظهار داشت: دستگاه های نظارتی، با دقت نظارت کنند تا این فرسایش سبب به وجود آمدن برجام های 2 و 3 نشود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، آیت الله رسول فلاحتی بامداد پنجشنبه در خطبه های نماز عید سعید فطر ضمن تبریک این عید، اظهار نمود: ماه رمضان ماه بندگی و فرصتی برای تقرب جستن به خداوند و دعا برای آمرزش گناهان بود.
وی در ادامه به روایتی از حضرت علی (ع) درباره روز عید فطر اشاره نمود و اضافه کرد: ایشان می فرمایند این روز عید است برای کسانی که خدا روزه، طاعات و قیام او را پذیرفته است. پیش خداوند برای همه ساعت و لیالی که همه روزه داران به دعا و نیایش پرداخته اند پاداشی قرار داده که هیچکس متصور نیست.
امام جمعه رشت با اعلان اینکه همین طور حضرت علی (ع) بشارت می دهند که این روز همانند نوری بر دل های بندگان می تابد، اظهار داشت: کمترین چیزی که خداوند به برادران و خواهران روزه دار عنایت می کند این است که که آخرین روز رمضان ندا می آیند که خدای متعال گناهان گذشته شما را بخشیده اما از این به بعد این دست انسان ها است که چگونه از خود مراقبت کنند تا گناه مرتکب نشوند.
وی در ادامه با اشاره به شهادت بیش از ۸۰ دختر دانش آموز افغانستانی توسط جنایتکار ترین افراد، افزود: بواسطه این حادثه تلخ و فجیع امروز دنیای اسلام و بشریت ابراز نفرت و انزجار خودرا از آمریکا و گروه های تروریستی اعلام نمودند.
آیت الله فلاحتی افزود: آمریکا به سبب این که در حال ترک منطقه غرب آسیا است دست به جنایات اینچنین با کمک و حمایت گروه های تروریستی می زند تا به ملت های مسلمان بگوید تا زمانی که ما در این منطقه هستیم آسایش و آرامش برقرار خواهد بود طی گذشته چهار دهه از انقلاب اسلامی شاهد بودیم که هر کجا که آمریکا به آن وارد شده جز جنگ، کشتار مردم بی گناه و جنایت چیز دیگری نسبت مردم آن منطقه نشده است.
وی همین طور با اشاره به شروع دور جدید انتفاضه توسط جوانان فلسطینی، بیان کرد: امروز دیگر همانند دهه های گذشته مردم فلسطین برای دفاع از خود از سنگ و آجر استفاده نمی کنند بلکه امروز با موشک های نقطه زن و دور برد خود بجای جای شهرک های صهیونیست نشین حمله می کنند که این سبب سردرگمی رژیم صهیونیستی شده است.
امام جمعه رشت افزود: امروز مقامات رژیم صهیونیستی آنقدر سردرگم هستند که گاهی بیرون می زنند و گاهی نیز خودزنی می کنند و این نشان دهنده شروع روند افول این رژیم جعلی است.
وی تاکید کرد: مقاومت اسلامی نتیجه بخش بوده و مردم فلسطین انسجام و ایستادگی بیشتر پیدا کرده اند و امیدواریم همین مقاومت زمینه نابودی هر چه زودتر رژیم صهیونیستی را فراهم آورد.
آیت الله فلاحتی با اشاره به فرسایشی شدن مذاکرات وین و ترس ملت ایران از قبول هر چیزی از طرف تیم مذاکره کننده، اضافه کرد: ما می ترسیم فرسایشی شدن گفتگوهای وین سبب شود تا همانند دوره گذشته تیم مذاکره کننده به حداقل ها رضایت دهند و سفارش های مقام معظم رهبری را باز نادیده بگیرد.
وی افزود: متأسفانه در دور گذشته دیدیم همین مسئولین چه بار سنگینی از مشکلات را با قبول برجام و امید واهی بستن به آن بر ملت ایران تحمیل کردند پس به همین واسطه به دستگاه های نظارتی هشدار می دهیم نظارت ها را بیشتر و دقیق تر انجام دهند برای اینکه قبول تعلیق تحریم ها به درد ملت ایران نمی خورد بلکه آمریکا و همپیمانانش باید همه بیش از ۱۰۰۰ تحریم تحمیلی به ملت را بردارند.
آیت الله فلاحتی افزود: به مسئولان و متولیان و همین طور دستگاه های نظارتی هشدار می دهیم که نشست های فرمایشی وین زمینه را برای انجام برجام های ۲ و ۳ فراهم نکند.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به بسته بودن برخی مساجد در شهرها و روستاها به بهانه ویروس کرونا را عملی ناپسند و غیر قابل قبول دانست و اظهار داشت: متولیان این مناطق باید هر چه سریع تر بواسطه این کار از خداوند متعال طلب بخشش کنند برای اینکه مساجد محلی برای ارتباط با خدا است.
وی با اعلان اینکه باید به حداقل ها در بازگشایی مساجد اکتفا کرده و کرونا و اظهار نظر برخی مسئولان سبب بستن شدن مساجد نشود، اظهار داشت: این یک هشدار است برای اینکه نمی خواهیم این مساله سبب شود تا زمینه ای برای نزول بلا برقرار شود.


منبع:

1400/02/24
12:56:26
0.0 / 5
262
تگهای خبر: حادثه , دستگاه , روستا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا