رئیس دانشگاه مازندران:

اعتبار سالانه دانشگاه های مازندران كم است

اعتبار سالانه دانشگاه های مازندران كم است

به گزارش بیا شمال رئیس دانشگاه مازندران، به پایین بودن واختصاص کم اعتبار ملی و سالانه به این واحد دانشگاهی و دانشگاه های زیرپوشش این نهاد آموزشی در استان انتقاد نمود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، کوروش نوذری بعدازظهر شنبه در آئین معارفه سرپرست جدید دانشگاه تخصصی فناوری نوین شهرستان آمل که معاون اداری و مالی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری هم حضور داشت، گفت، در حالیکه دانشگاه مازندران بعنوان یک دانشگاه مهم قدیمی و محوری در استان و حتی استان های شمالی کشور مطرح است و به لحاظ برخورداری از موقعیت های دریایی، جنگلی و کوهستانی و شرایط خاص صنعتی و کشاورزی استان، متأسفانه در توزیع اعتباری سالانه به این استان بی مهری صورت می گیرد.
وی، با اشاره به اینکه مازندران از نظر تعداد مراکز آموزشی یکی از استان های برخوردار در کشور است و جمعیت استان هم حالا حدود سه میلیون و۴۰۰ هزار نفر رسیده است، اضافه کرد: در توزیع اعتباری، دانشگاه مازندران به اندازه کمتر از استان سمنان بودجه دریافت می کند.
وی ابراز امیدواری کرد، که انتظار هست از وزارت علوم با عنایت به شرایط خاص استان، در پرداخت اعتبارهای سالانه دانشگاه ها هم عدالت رعایت و حاکم شود.
کمک به بهبود وضعیت آموزشی استان
رئیس دانشگاه مازندران با تکیه بر این که انتظار هست در جهت ارتقای علمی و آموزشی استان، همه ظرفیت های اداری و اجرایی استان در کنار هم باشند، تصریح کرد، انتظار هست که در این راستا بعضی از مسؤلان استان ازجمله مجمع نمایندگان مازندران که قدرت تعاملات آنها در سطح ملی بالا هست، وضعیت اعتباری ونیز پیگیری مطالب به حق علمی و آموزشی استان را مطالبه کنند و بهبود ببخشند.
کوروش نوذری، در بخش دیگری به یکی از چالش های مهم درحوزه آموزشی استان اشاره نمود و اخطار داد، متأسفانه در سالهای اخیر تلاش شده، خواسته یا ناخواسته دوقطبی کارمند و عضو هیئت علمی در استان ایجاد کنند و هرکسی که به این مورد دامن بزند، خیانت به توسعه علمی و آموزشی استان است.
وی تصریح کرد، به جای پرداختن به دوگانگی و دوقطبی بودن در این بخش، در کوشش برای بهبود وضعیت آموزشی استان باشیم.
دراین مراسم داوود دومیری گنجی بعد از حدود ۴ سال از رئیس دانشگاه دولتی تخصصی فناوری نوین شهرستان آمل تقدیر و دکتر اکبر حاجی زاده مقدم بعنوان سرپرست جدید این واحد دانشگاهی معارفه شد.

1400/02/26
13:47:35
0.0 / 5
265
تگهای خبر: آموزش , دریا , شمال , صنعت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا