رئیس مركز توسعه شوراهای حل اختلاف تأكید كرد؛

لزوم تشكیل هیئت منصفه های انتخاباتی برای جلوگیری از بد اخلاقی ها

لزوم تشكیل هیئت منصفه های انتخاباتی برای جلوگیری از بد اخلاقی ها

رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف با اشاره به نقش مهم مردم در جلوگیری از بد اخلاقی های انتخاباتی، اظهار داشت: هیئت منصفه های انتخاباتی باید تشکیل گردد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام هادی صادقی عصر سه شنبه در همایش «مردم، دادستان مردم» با اشاره به این که مسئولیت جمعی در اسلام از ارکان بوده و بعنوان رکن دینداری به حساب می آید، اظهار نمود: مسلمانانی که نسبت به این امر بی اهمیت باشند همانند انسان هایی هستند که یکی از ارکان های وجودی خودرا ندارند.
وی اضافه کرد: امروز باید مراقب افرادی که با بهره گیری از الفاظ و برخی مفاهیم، ایده ها و نظریات جامعه شناختی وارداتی شبهه افکنی می کنند، باشیم تا تحریفی صورت نگیرد.
حجت الاسلام هادی در ادامه با اعلان اینکه این مساله باید به نسل جوان منتقل شود و آنها با مسائل اجتماعی آشنا گردند، افزود: امر به معروف برخاسته از مسائل اجتماعی است و اگر توجه نکنیم این مهم بی معنا می شود.
وی با اشاره به گرایش انسان ها به همزیستی، افزود: در تعاملات فردی و انسانی اخلاقیاتی حاکم می شود که یکی از بعدهای آن داشتن مسئولیت نسبت به دیگران است.
معاون رئیس قوه قضائیه اشاره کرد: غربی ها مدعی هستند که نسبت به بشر مسئولیت دارند و باید کاری انجام دهند اما جایی که سود منافع آنها در خطر باشد به شکلی دیگر عمل می کند.
وی با اعلان اینکه آمریکا امروز در پشتیبانی از غاصبان فلسطین و رژیم کودک کش و جنایتکار صهیونیستی چگونه عمل می کند، اضافه کرد: در زمان تضاد منافع افراد و دولت ها و ملت های شناخته می شوند.
حجت اسلام هادی با اشاره به این که در فرهنگ اسلامی ارزش والایی برای مسئولیت اجتماعی در قبال دیگران در نظر گرفته شده است، اشاره کرد: امر به معروف و نهی از منکر والاترین و بالاترین تکلیف در حوزه مسئولیت های اجتماعی است.
وی افزود: در امر به معروف بالاترین خیر خواهی برای هم نوع وجود دارد و انسانی که این تفکر را داشته باشد و خیر را برای هم نوعش بخواهد انسان شریفی است.
جوانان مطالبه گر وارد میدان شوند
رئیس مرکز توسعه شوراهای حل اختلاف با اعلان اینکه اگر به مفهوم درست امر به معروف را انجام دهیم و آنرا به بیراهه نکشانیم جامعه سعادتمند می شود، اظهار داشت: جوهره اصلی امر به معروف محبت است نه خشم و خشونت.
وی با تاکید بر این که امر به معروف بی محتوا تأثیرات منفی در سطح جامعه خواهد داشت، افزود: تمام اقدامات اجتماعی و سیاسی و فرهنگ اسلامی باید با این رویکرد باشد که همه می خواهند دعوت به خوبی ها کنند.
هادی در ادامه با اشاره به این که مقابله با حکومت فاسد و غاصب و جاهلان بزرگترین مصداق نهی از منکر عملی است، بیان کرد: هرکس به اندازه توان، علم و قدرت ارتباطی و بیانی و اجتماعی و اداری باید در این راه حرکت نماید.
وی با اعلان اینکه دراین زمینه حضور جوانان و افراد اهل مطالبه و مطالعه مهم و حائز اهمیت می باشد، اظهار داشت: همگان باید در این حوزه ورود کنند.
معاون رئیس قوه قضائیه با اشاره به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا، اظهار نمود: تجربه دوره های رقابت ها نشان میدهد که این عرصه بسیار نیازمند حضور افرادی جوان و مطالبه گر است.
وی با تاکید بر اهمیت نقش آفرینی مردم در انتخابات، اضافه کرد: باید هیئت منصفه های انتخاباتی شکل بگیرد با این رویکرد بدون انتساب به جناح یا شخصی و یک جمعی تلاش کنند و بشوند هیأت منصفه اخلاقی تا بد اخلاقی انتخاباتی را مدیریت کنند.
حجت الاسلام هادی با اعلان اینکه نباید اجازه دهیم بد اخلاقی رخ دهد و تذکرات اخلاقی لازم ارائه شود، اضافه کرد: پیش از این که داستان و حادثه ای رخ دهد باید دادستانی از طرف مردم پیش بیاید و آنها وارد میدان شوند.

1400/02/28
21:41:29
0.0 / 5
644
تگهای خبر: حادثه , روستا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا