گزارش بیا شمال؛

خیز تشكل های دینی برای انتخاب اصلح

خیز تشكل های دینی برای انتخاب اصلح

نقش تشکل های دینی و هیئت های مذهبی در امور تبلیغی بر کسی پوشیده نیست و در این برهه حساس، از این ظرفیت در جهت معرفی اصلح و ترغیب حضور حداکثری استفاده می شود.خبرگزاری مهر، گروه استان ها: این روزها تب و تاب انتخابات چه ریاست جمهوری و چه شوراهای شهر و روستاها با نزدیک شدن به تاریخ ۲۸ خرداد به اوج خود رسیده و هر کدام از نامزدها تلاش می کنند تا در فرصت باقیمانده با بیان دیدگاه ها و برنامه ها، خویش را به مردم معرفی کنند.
با توجه به این که طی سالهای اخیر شرایط زندگی برای همه شهروندان ایرانی که گیلانیان هم از آن مستثنی نبوده اند سخت شده و خیلی از وعده های نامزدهایی که امروز در کسوت رئیس جمهور و اعضای شورای شهر و روستا بر مسند قدرت نشسته اند عملی نشده از ماه های پیش از آغاز رقابت های انتخاباتی عدم تمایل مردم به حضور در انتخابات به گوش می رسید.
در این میان همه دلسوزان انقلاب و نظام با نگاه دغدغه مند به دنبال ایجاد شور و نشاط انتخاباتی و ترغیب مردم به حضور و مشارکت حداکثری بوده و هستند و به قول این افراد مشارکت مردم در انتخابات پشتوانه محکمی برای مسئول بعدی برای انجام با قدرت برنامه ها و رفع مشکلات و حضور در عرصه های بین المللی است. امروز همه هم پیمان شده اند تا از مطالبات به حق مردم در زمینه وجود مشکلات سو ء بهره برده و زمینه کمرنگ شدن حضور شهروندان را پای صندوق های رأی فراهم نمایند.
در این میان تشکل های دینی و مذهبی که همیشه در صحنه های حساس چه در حوزه تبلیغی و چه کمک رسانی حضور داشته اند این دفعه هم با لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب برای تبیین و معرفی شاخصهای انتخاب اصلح تلاش می کنند تا مردم در ابتدا به حضور حداکثری پای صندوق های رأی و سپس انتخاب اصلح ترغیب و تشویق کنند.

ضرورت توجه تشکل های مذهبی به جلب حضور اقشار خاکستری در انتخابات
مدیر هیئت و مؤسسه قرآنی و کانون فرهنگی شهید فرمانی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به این که تشکل های دینی بعنوان قطب جاذبه افراد مذهبی نقش بسزایی در بصیرت افزایی آحاد دارند، اظهار نمود: اما آنچه وظایف تشکل ها را در این برهه، خطیر و حیاتی می کند، آگاهی برای قشر خاکستری جامعه بوده که از تیررس نهادها و تشکل ها جا مانده است.
خانم بیژن با اشاره به اینکه دشمن همه تدابیرش را برای قشر خاکستری جامعه برنامه ریزی نموده است، اضافه کرد: مهم ترین وظیفه تشکل های مذهبی این است که بسیجی و جهادی بدون هرگونه نگاه تبعیضانه تریبون آزاد را در اختیار قشر معمول جامعه بگذارد و برای بصیرت افزایی این بخش فراموش شده تلاش مضاعف کند.
وی افزود: البته این به این معنا نیست که اقشار مذهبی رها شوند بلکه قشر مذهبی را باید به سمت اقشار مذهبی سوق داده و برای همسو کردن و جهت دهی همه افراد با هر ایده و اعتقادی تلاش کنند.
مدیر هیئت و مؤسسه قرآنی و کانون فرهنگی شهید فرمانی در ادامه با اشاره به اینکه تشکل های دینی با بصیرت و آگاهی لازم می توانند جامعه را به سمت فرد شایسته و اصلح سوق دهند، اظهار داشت: آنچه در این میان مهم می باشد تلاش تشکل ها در تبلیغات صحیح همراه با رفع شبهات ذهنی افراد و پاسخگویی صحیح به آنهاست و آنچه اهم به نظر می آید همراهی با همه اقشار جامعه است.
وی ضمن اشاره به این که زمانی تشکل ها در امر تشویق و ترغیب می توانند موفق باشند که خویش را از مردم و برای مردم بخصوص قشر خاکستری جامعه بدانند زمانی تشکل ها در امر تشویق و ترغیب می توانند موفق باشند که خویش را از مردم و برای مردم بخصوص قشر خاکستری جامعه بدانند، افزود: برتر بینی ها و طرد کردن افراد با عقاید مختلف بدترین صدمه در امر انتخابات و فرد اصلح است.
بیژن تاکید کرد: با داشتن سعه صدر در این شرایط بحرانی لازمه هر نوع اثرگذاری است.
وی با اشاره به اینکه مهم ترین امر امیدآفرین در جامعه تلاش تشکل ها برای ایجاد وحدت میان اقشاری است که گرفتار تفاوت نظر و عقیده هستند و این مسئله با نفوذ بی رویه دشمن به گره کور میان آحاد مردم تبدیل گشته است، افزود: مغالطه در این حوزه افراد را از مسئله مهم گمراه کرده با ایجاد دشمنی و حس تبعیض بر دشمنی های داخلی دامن زده است.
مدیر هیئت و مؤسسه قرآنی و کانون فرهنگی شهید فرمانی با تاکید بر این که مهم ترین اصل موفقیت وحدت همراه با بصیرت است، اظهار نمود: نقش تشکل های دینی و هیئت های مذهبی در تبیین نامزد اصلح و در تراز انقلاب و آگاهی دادن و بصیرت افزایی با بیان زندگی پیشوایان مجاهد دینی بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد.

استفاده از ظرفیت هیئت های مذهبی در روشنگری سیاسی
مسئول هیئت سید الشهدای لنگرود هم در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به نقش تشکل های دینی و مذهبی در تبیین شاخصهای نامزدهای اصلح، اظهار نمود: هیئات مذهبی بعنوان تشکل های مردم نهاد از متن جامعه متدین و مذهبی جهت اعتلای جایگاه دین و نشر معارف و سیره رفتاری، اجتماعی و سیاسی خاندان برخاسته اند.
مهدی فرنود با اشاره به اینکه در زمینه سیره رفتاری و اجتماعی خاندان در هیئات مذهبی کارکرد و فعالیت بیشتری وجود دارد، اضافه کرد: معمولا سخنرانان و مداحان هیئات در این دو مقوله بیشتر سخن سرایی و مدیحه سرایی می کنند اما در بعد سیاسی بنا به شرایط خاص جامعه امکان دارد به این مساله هم پرداخته شود.
وی با تاکید بر ضرورت تبیین و تشریح درست مسائل سیاسی روز از جانب هیئت های مذهبی و تشکل های دینی، افزود: می توانیم از ظرفیت این تشکل ها برای روشنگری سیاسی استفاده نماییم.
فرنود در ادامه ضمن اشاره به لزوم توجه به اصل شایسته گزینی در انتخابات پیش رو و نقش هیئت های مذهبی در این حوزه، اظهار داشت: تشکل های دینی و هیئات مذهبی از افراد متدین و خداترس و مریدان به خاندان عصمت و طهارت تشکیل می شوند بنابراین این افراد در انتخاب های خود ملاک شایسته گزینی را تقوی و میزان تقید فرد داوطلب برای تصدی پست می دانند.
وی با اشاره به اینکه پیش از توجه به میزان تخصص و مهارت باید به تقید و تعهد فرد نسبت به آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دقت شود پیش از توجه به میزان تخصص و مهارت باید به تقید و تعهد فرد نسبت به آرمان های انقلاب و نظام جمهوری اسلامی دقت شود، افزود: امکان دارد فردی تخصص و مهارت داشته باشد ولی از لحاظ ایمان و تقوا گرفتار ضعف بوده و تصمیم گیری های وی برای منافع شخصی و حزبی پایه ریزی شود نه برای منفعت مردم.
مسئول هیئت سید الشهدای لنگرود با تاکید بر این که مسئول نظام جمهوری اسلامی باید خدا را در همه حال ناظر بر رفتار خود بداند، افزود: وقتی از پتانسیل هیئت برای معرفی کاندیدای اصلح و شایسته استفاده گردد به علت محبوبیت هیئت در نزد عامه مردم میتوان آن فرد شایسته را به مردم معرفی نمود.
وی در ادامه به مبحث حضور حداکثری پای صندوق های رأی هم اشاره نمود و اظهار داشت: عمده مخاطب هیئت های مذهبی مردم هستند میتوان از این ظرفیت برای حضور حداکثری در انتخابات بهره برد.
فرنود افزود: واعظان و مداحان با سخنرانی های تأثیرگذار و اشعار حماسی تاثیر زیادی روی حس وطن پرستی مردم خواهند داشت.
وی ضمن اشاره به شیوع کرونا و پیشگیری از ایجاد تجمعات، تاکید کرد: هیئت مذهبی می توانند از ظرفیت فضای مجازی در تشویق مردم به حضور حداکثری و تنویر افکار عمومی در مقابل رسانه های ضد ایرانی استفاده کنند.
مسئول هیئت سید الشهدای لنگرود در ادامه به راهکارهای امید آفرینی در جامعه در جهت جلب مشارکت حداکثری اشاره و اظهار نمود: تمام تلاش دشمن در روزهای انتخابات القای ناکارآمدی نظام برای مدیریت کشور است.
وی ضمن اشاره به این که در این دوره هم شبکه های معاند همه تلاش خود برای عدم شرکت مردم و القای بی نتیجه بودن رأی آنها را در دستور کار خود قرار داده اند، تاکید کرد: در مقابل این ترفند دشمن باید پیشرفت ها و کارهای عظیمی که در چهل سال اول پیروزی انقلاب در کشور صورت گرفته برای مردم شرح داد. باید به مردم نشان دهیم که باوجود بعضی سو مدیریت ها کارهای بزرگی هم در کشور انجام شده که در منطقه و جهان کم نظیر هستند.


منبع:

1400/03/24
08:54:43
0.0 / 5
321
تگهای خبر: تبلیغات , تور , روستا , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا