معاون بهداشتی علوم پزشكی گیلان:

گیلانیان مسافرت را به زمان دیگری موكول كنند

گیلانیان مسافرت را به زمان دیگری موكول كنند

به گزارش بیا شمال معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به روند صعودی مبتلاشدن به کرونا در استان، اظهار داشت: حضور مسافران در گیلان و مسافرت گیلانیان به سایر استانها نگران کننده است.آبتین حیدرزاده در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به روند آرام اما افزایشی تعداد مبتلایان و بسترهای کرونائی در استان گیلان، اظهار نمود: از هفته گذشته شاهد روند صعودی کرونا در استان گیلان هستیم.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ۲۹۰ بیمار کرونائی در بیمارستان های گیلان بستری هستند، اظهار داشت: از این تعداد ۵۵ بیمار طی شبانه روز گذشته بستری شده اند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به این که این روند نشان دهنده عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی از طرف شهروندان و مسافران است، اضافه کرد: متأسفانه با اختتام امتحانات مسافرت های بالا رفته که این خود عاملی برای انتشار بیشتر کرونا در گیلان است.
وی در ادامه با اعلان اینکه حضور مسافران در استان نگران کننده بوده و همین طور نگران مسافرت شهروندان گیلانی به مناطق جنوب غربی کشور هستیم، افزود: مناطق جنوب، جنوب غربی و مرکزی کشور به ویروس جهش یافته جدید آلوده بوده که مسافرت شهروندان این مناطق به گیلان و شهروندان گیلان به این استان می تواند عاملی برای انتشار این ویروس در استان باشد.
حیدرزاده با تاکید بر این که سرعت انتقال و انتشار ویروس جهش یافته جدید ۴۰ درصد بیشتر از ویروس انگلیسی است، افزود: این میزان سرعت خود می تواند روند ابتلاء را افزایش دهد.
وی با اعلان اینکه همه شهروندان باید پروتکل ها را با جدیت و دقت بیشتری رعایت نمایند، اضافه کرد: شهروندان گیلانی مسافرت خودرا به زمان دیگری موکول کنند.


منبع:

1400/04/13
12:03:34
0.0 / 5
190
تگهای خبر: آب , پزشك , گیلان , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا