رئیس سازمان صمت مازندران خبر داد؛

اعمال محدودیت های برقی برای واحدهای تولیدی در مازندران

اعمال محدودیت های برقی برای واحدهای تولیدی در مازندران

به گزارش بیا شمال رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران، ازتصمیم های جدید استانی برای کاهش مصرف برق در واحدهای تولیدی وصنعتی بخصوص در واحدهای صنعتی که بیشتر از سه مگاوات مصرف برق دارند، اطلاع داد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حسینقلی قوانلو عصر چهارشنبه در جمع مدیران واحدهای تولیدی و صنعتی شهرستان آمل در شهرک صنعتی امامزاده عبداله (ع) این شهرستان گفت، این محدودیت ها درزمان اوج مصرف برق مشترکان خانگی، در ساعتهای ۱۲ تا حداقل ۱۸ برای واحدهای صنعتی که بیشتر از ۳ مگاوات مصرف روزانه برق آنها است با هماهنگی شرکت توزیع برق استان، خاموشی این واحدها در ساعتهای اعلام شده، اعمال خواهد شد.
وی اضافه کرد: برای واحدهای تولیدی کوچک هم با هماهنگی هایی که با شرکت برق استان شده، قطعی برق نیزتا حد امکان قطع نشود، البته به شرط این که خود واحدهای تولیدی هم مصرف برق روزانه خودشان را دراین مدت به شدت کاهش دهند.
وی اضافه کرد، البته برق واحدهای بزرگ صنعتی هم مطابق بخشنامه های کشوری برای دو تا سه هفته آینده قطع خواهد شد تا بخشی از مصرف حدود ۳ تا ۴ هزار مگاواتی در این واحدها صرف نیاز روزانه کشور شود.
تولیدی های خسارت دیده از خاموشی ها با پیگیری بیمه ای
رئیس سازمان صمت مازندران همینطور به مدیران واحدهای تولیدی وصنعتی خسارت دیده ناشی ازخاموشی های ناخواسته برق که دچارخسارت شدند، گفت، البته خیلی از واحدهای تولیدی بیمه هستند که ازاین طریق می توانند با تکمیل مدارک مورد نیاز نسبت به عرضه درخواست قانونی وپیگیری دریافت خسارت و غرامت ازبیمه خود اقدام نمایند.
قوانلو ادامه داد، درستاد تسهیل استانی رفع موانع تولید هم مطرح وپیشنهاد شده که حداقل تا ۳ ماه آینده به واحدهای تولیدی وصنعتی که با معضل خاموشی دراین مدت مواجه بودند، بدهی های بانکی وتامین اجتماعی آنها که به صورت مستقیم ویا این که دراین فرآیند مقصر نبودند، استمهال داده شود تا ازاین بحران هم به سلامت عبور کنند.
صبوری و همکاری در شرایط سخت
وی با اشاره به اینکه خیلی از مشکلاتی که حالا کشور ما به واسطه اعمال تحریم های ظالمانه وفشار اقتصادی با آن روبرو شده همه واقف هستند وباید با صبوری و همکاری ها از این شرایط سخت عبور نماییم، تصریح کرد، این که همه و در هر مسئولیت و رده ای که هستند بر ضعف ها بکوبند و القای ناامیدی داشته باشند، درست نیست، چون که کشور به آرامش نیاز دارد.
رئیس سازمان صنعت، معدن وتجارت مازندران درعین حال از قابلیت های بالای تولید وحجم بالای سرمایه گذاری های بوجود آمده درشهرک صنعتی امامزاده عبداله بعنوان نمونه استانی وکم نظیر یاد کرد و یادآور شد، این شهرک حالا از نظر حجم تولیدات و تعداد افراد مشغول به کار قابل مقایسه با کل استان نیست.

1400/04/18
14:15:07
0.0 / 5
264
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا