استاندار گیلان مطرح كرد؛

رشد 116 درصدی صادرات غیرنفتی در بخش تعاونی های گیلان

رشد 116 درصدی صادرات غیرنفتی در بخش تعاونی های گیلان

به گزارش بیا شمال استاندار گیلان با تاکید بر لزوم پشتیبانی از تعاونی ها، اظهار داشت: امسال شاهد رشد 116 درصدی صادرات غیر نفتی در بخش تعاونی ها بودیم.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، ارسلان زارع بعد ظهر چهارشنبه در مراسم تجلیل از تعاونی های برتر گیلان، با اشاره به این که تعاون در فرهنگ دینی و سنت های اجتماعی مردم ایران اسلامی مورد توجه بوده است، اضافه کرد: ملت ایران همیشه برای مواجه با مشکلات مختلف و پاسخگویی به نیازهای مشترک، به تعاون و یاریگری گرایش داشته اند.
استاندار گیلان به نقش و جایگاه تعاونی ها در هدایت نقدینگی و دارایی های مردم برای مساعدت با توسعه اشاره نمود و اضافه کرد: تعاونی ها در ایجاد کسب و کارهای مولد، کارآفرینی اجتماعی و بهبود معیشت و رفاه اجتماعی نیز اهمیت دارند.
وی در ادامه با اعلان اینکه تجمیع سرمایه های خرد مردم و سازماندهی منابع انسانی کارآفرین و کارجو همچون اصلی ترین کارکردهای تعاونی ها است، اظهار داشت: نظام کسب وکار تعاونی بعنوان مدلی کارآمد با رویکرد اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی برای توانمندسازی آحاد جامعه، ارتقای سرمایه ها، ایجاد اشتغال با شرایط سهل و آسان، مردمی سازی اقتصاد و گسترش عدالت اجتماعی است.
زارع با تاکید بر ضرورت پشتیبانی از تعاونی ها برمبنای اسناد بالادستی، افزود: دستگاه های اجرائی باید تکالیف و وظایف خودرا در امتداد پشتیبانی از شرکت های تعاونی انجام دهند.
وی با اشاره به این که گیلان به لحاظ شاخص ها از استانهای مساعد در بخش تعاونی ها شمرده می شود، اظهار داشت: بیش از دو هزار تعاونی در استان فعال می باشند و بیش از ۴۰۰ تعاونی نیز درحال انجام پروسه اجرائی در اداره های شهرستانی و مناطق مختلف استان برای شروع فعالیت مجدانه در عرصه تولید، اشتغال و خدمات هستند.
استاندار گیلان به رشد بیش از سه برابری تعداد طرح های افتتاحی در رابطه با شرکت های تعاونی امسال نسبت به سال قبل اشاره و افزود: رشد ۱۱۶ درصدی صادرات غیرنفتی در بخش شرکت های تعاونی این امیدواری را به وجود می آورد که در نیمه امسال فراتر از سال قبل شاهد رشد این حوزه باشیم.
وی با اعلان اینکه زمینه رشد فعالیت شرکت های دانش بنیان در قالب تعاونی برای مشارکت در اشتغالزایی باید بیش از گذشته فراهم گردد، اضافه کرد: تا نقطه مطلوب فاصله داریم و برای توسعه این بخش و تسلط به دانش کسب وکار، نیازمند گسترش آموزش هستیم.
در اختتام این مراسم از ۲۵ شرکت تعاونی و کارآفرینان برتر استان توسط استاندار گیلان تجلیل شد.


منبع:

1400/06/18
10:42:28
0.0 / 5
110
تگهای خبر: آموزش , افتتاح , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا