مدیركل تشكل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی:

جنبه های فرهنگی کنگره بین المللی اربعین مورد توجه قرار گیرد

جنبه های فرهنگی کنگره بین المللی اربعین مورد توجه قرار گیرد

به گزارش بیا شمال مدیرکل تشکل های دینی سازمان تبلیغات اسلامی کشور جنبه های فرهنگی و تبلیغی مراسم اربعین بعنوان کنگره بزرگ بین المللی مهم دانست و خواهان توجه ویژه به آن شد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام مجید باباخانی بعدازظهر پنجشنبه در نشست فعالان جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی با اعلان اینکه کربلا فقط متعلق به سرمایه داران نیست و باید دولت برای سفر عزاداران حسینی در اربعین مساعدت کند، اضافه کرد: همانگونه که سفر به ترکیه با تست پی سی آر محقق می شود برای سفر به کربلا هم با انجام تست کرونا هنگام خروج و ورود به کشور، شرایطی برقرار شود.
وی با اعلان اینکه هیئت های عزاداری همواره پای کار هستند، اضافه کرد: این که به موکب ها اجازه می دهیم ولی اجازه بردن تجهیزات و بار را ندارند، جای تعجب است چونکه ارسال بار با هواپیما برای موکب داران دارای هزینه های سنگینی ست. وی با اظهار این که فعالان فرهنگی نیازمند تسهیل ویژه برای سفر به اربعین هستند، از اربعین بعنوان بزرگترین مساله یاد کرد و خواهان اتخاذ تدابیر ویژه برای سفر اربعین شد و اظهار داشت: اربعین کنگره بزرگ بین المللی بوده و جنبه تبلیغی و فرهنگی آن بسیار حائز اهمیت می باشد.
مدیرکل تشکل های دینی و مراکز فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی کشور اظهار داشت: باتوجه به نگاه دولت قبل، سازمان تبلیغات اسلامی بعنوان مهم ترین نهاد تبلیغی حاکمیت در ستاد بزرگترین کنگره تبلیغی یعنی اربعین حضور نداشته و لازم است این مساله اصلاح گردد.
وی جنبه تبلیغی و فرهنگی اربعین را بسیار حائز اهمیت دانست و اظهار داشت: جنبه های فرهنگی و تبلیغی باید در مسافرت اربعین مورد توجه قرار گیرد چونکه مبحث فرهنگ اصیل اسلامی و انتقال مفهوم آن بسیار مهم می باشد.
وی مبحث نوجوان و تربیت نسل آینده را مهم دانست و اظهار داشت: همینطور باید به نسل آینده نوحه سرا ومداح بها داد.

1400/06/19
13:41:02
0.0 / 5
111
تگهای خبر: بابل , تبلیغات , سفر , مسافرت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا