سخنگوی دانشگاه علوم پزشكی گیلان:

روند کرونا در گیلان کاهشی اما شکننده است

روند کرونا در گیلان کاهشی اما شکننده است

به گزارش بیا شمال سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به کاهش بیماران بستری در بیمارستان های استان، اظهار داشت: سیر نزولی اما شکننده است.فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تلاش ها برای افزایش مراکز واکسیناسیون در استان گیلان، اظهار نمود: روز گذشته ۲۴۰ پایگاه ثابت و متغیر واکسیناسیون در سراسر استان گیلان فعال بودند.
وی با اعلان اینکه با پیگیری و کوشش های انجام شده امروز بیش از ۲۷۶ پایگاه واکسیناسیون در سراسر استان فعالیت می نمایند، اظهار داشت: در شهرستان رشت باتوجه به تراکم جمعیت ۷۲ پایگاه ثابت و متغیر فعال می باشند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به این که این پایگاه بصورت شناور بوده و در صورت نیاز کم و یا زیاد می شوند، اضافه کرد: چگونگی فعالیت مراکز واکسیناسیون روی پرتال اطلاعات رسانی دانشگاه انتشار یافته است.
وی به راه اندازی سامانه تلفنی ۴۴۰۱ برای پاسخگوی به شهروندان نیز اشاره و افزود: شهروندان می تواند بوسیله این دو سامانه اطلاعات مورد نیاز خود درباره واکسیناسیون را کسب کنند.
مهرابیان در ادامه با اشاره به واکسیناسیون مادران حامله بالای ۱۸ سال از هفته ۱۲ بارداری، اشاره کرد: واکسیناسیون این مادران تا ۴۲ روز پس از زایمان نیز ادامه خواهد داشت.
وی با اعلان اینکه هم اکنون ۸۰۷ بیمار کرونائی در بیمارستان های استان بستری هستند، اظهار نمود: ۱۶۸ نفر از این بیماران در ۲۴ ساعت گذشته در مراکز درمانی بستری شدند.
سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به این که ۱۵۱ بیمار کرونائی در بخش آی سی یوی بیمارستان های گیلان بستری هستند، اظهار داشت: ۲۳ بیمار بدحال امروز به بخش مراقبت های ویژه منتقل شدند.
وی با اعلان اینکه اکنون ۱۶ شهر گیلان در وضعیت نارنجی قرار دارند، افزود: تنها شهرستان املش در وضعیت زرد کرونائی است و مردم باید همچنان خطر کرونا را جدی بگیرند.


منبع:

1400/06/22
10:53:22
0.0 / 5
91
تگهای خبر: پزشك , فعالیت , گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا