معاون كمیته امداد مازندران:

۵ همایش استارتاپ مهارتی در مازندران

۵ همایش استارتاپ مهارتی در مازندران

معاون اشتغال کمیته امداد مازندران با اعلان اینکه درسال جاری پنج همایش و رویداد استارتاپ برای توانمندسازی مددجویان برگزار می شود، اظهار داشت: تا حالا دو همایش در ساری و چالوس اجرا شد.علی اصغر رضایی در گفتگو با خبرنگار مهر با اعلان اینکه یکی از راه های توانمندسازی خانوارها ایجاد منبع درآمد ثابت است، اضافه کرد: کمیته امداد بعد از ارزیابی خانوارها، برای ایجاد اشتغال آنان را به حوزه اشتغال معرفی می کند.
وی با اعلان اینکه بعد از مشاوره شغلی برحسب شرایط مددجو، برایش نسخه نوشته می شود، اظهار داشت: برگزاری دوره های آموزشی کارآفرینی، معرفی به مؤسسات کاریابی و مهارت آموزی همچون برنامه ها است.
وی به ارائه مشوق هایی برای پشتیبانی از کارآفرینان به ازای بکارگیری مددجویان تصریح کرد: اگر مددجویان توانایی ایجاد اشتغال داشته باشند، برای دریافت تسهیلات معرفی می گردند و اشتغال این افراد طی چهارسال پایش و بررسی می شود.
رضایی با عنوان این که تسهیلات اشتغال در سرفصل های مختلف همچون کشاورزی، صنایع دستی، حمل و نقل و غیره پرداخت می شودف اظهار داشت: باتوجه به شرایط کرونائی، بازار و اشتغال به سمت فضای مجازی واستارتاپ ها سوق پیدا کرد و کوشیدیم دراین زمینه نیز ورود پیدا نماییم.
معاون کمیته امداد مازندران تصریح کرد: در این راستا با کمک دانشگاه ها، آموزش های لازم به متقاضیان و مددجویان داده شد و در این راستا، دوره استارتاپ با همکاری دانشگاه در چالوس برگزار شده است.
وی اظهار داشت: نخستین دوره ماقبل در ساری انجام شد و دومین دوره با کمک دانشگاه ها و دستگاه های مختلف در چالوس انجام شد و تا آخر سال سه دوره استارتا پ در استان برگزار می گردد و تلاش می نماییم در سال آینده بتوانیم در راه توانمندسازی خانواده ها گام برداریم.
رضایی تصریح کرد: در دومین دوره استارتاپ ۱۰۰ نفر حضور دارند و در دوره اول ۲۰ ایده به استارتاپ ارسال شد.

1400/09/08
10:45:10
0.0 / 5
228
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا