معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان:

دستگاههای اجرایی اموال مازاد خویش را در سامانه سادا ثبت کنند

دستگاههای اجرایی اموال مازاد خویش را در سامانه سادا ثبت کنند

معاون جلوگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با تاکید بر لزوم ثبت اموال مازاد دستگاههای اجرایی در سامانه سادا اظهار داشت: در صورت عدم ثبت اموال برخورد قانونی انجام می شود.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، احمد آقایی شامگاه یکشنبه در گفتگوی با بخش خبر شبکه باران ضمن اشاره به وجود املاک مازاد دستگاههای دولتی در استان گیلان، اظهار نمود: یکی از تدابیر قانونگذار در ماده واحده قانون بودجه ۱۴۰۰ پیشبینی کرده فروش این اموال و املاک است.
معاون جلوگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان افزود: قانونگذار در بند «د» تبصره ۱۲ و همینطور بند «و» تبصره ۲ دستگاههای اجرایی را مکلف کرده تا به منظور تأمین منابع مالی و اعتباری دولت در جهت ماده ۵ قانون مدیریت خدمات کشوری اموال و املاک مازاد خویش را فروخته و یا مولد سازی کنند.
وی با اشاره به اینکه همینطور دستگاه ها مکلف شده اند تمام اموال و املاک خویش را در سامانه «سادا» وزارت اقتصاد و امور دارایی ثبت کنند، اضافه کرد: در صورت عدم ثبت اموال در این سامانه قانونگذار ضمانت اجرایی برای این کار قرار داده است.
معاون جلوگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان ضمن اشاره به این که در این صورت اداره کل امور اقتصاد و دارایی می تواند برای آن اموال و املاک به اسم دولت سند دریافت کند، افزود: پس از این اقدام سازمان بهره بردار حق بهره برداری از این املاک و اموال را ندارد.
وی با اشاره به اینکه بهره برداری از این املاک بعنوان تصرف غیر قانونی محسوب شده و برخورد می شود، اظهار داشت: اموال به مزایده عمومی گذاشته شده و باید ظرف دو ماه تعیین تکلیف شود.
آقایی افزود: اگر در مدت دو ماه اموال تعیین تکلیف نشد اداره کل امور اقتصاد و دارایی می تواند وارد عمل شده و اموال را به مزایده و فروش بگذارد.
گفتنی است تابحال ۷۰ ملک ذی قیمت و پرارزش دستگاههای اجرایی استان گیلان شناسایی شده اند.

1400/10/20
23:57:20
0.0 / 5
52
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا