مدیر كل اخبار خارجی خبرگزاری مهر:

تحولات منطقه گفتمان مقاومت را با پسوند اسلامی بوجود آورده است

تحولات منطقه گفتمان مقاومت را با پسوند اسلامی بوجود آورده است

به گزارش بیا شمال مدیر کل اخبار خارجی خبرگزاری مهر ضمن اشاره به اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی، اظهار داشت: تحولات منطقه گفتمان مقاومت با پسوند اسلامی را بوجود آورده است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، مهدی عزیزی دستگردی عصر سه شنبه در اختتامیه هفتمین جشنواره رسانه ای ابوذر استان گیلان ضمن اشاره به شرایط رسانه های داخلی و رسانه های مقابل، اظهار داشت: وزیر خارجه وقت رژیم صهیونیستی در سال ۲۰۰۸ و جنگ ۲۲ روزه غزه اظهار داشت که از روزنامه نگاران عرب قدردانی می کنم چونکه بهتر از سفرای اسرائیل مأموریت خویش را انجام دادند و این جمله اهمیت رسانه را بعنوان ابزاری برای مدیریت تحولات جهان نشان داده است.
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه رسانه ها در دهه گذشته از موضع رویداد محور خارج شدند و احتیاج به یک ادبیات جدید رسانه ای داریم، اضافه کرد: طی این سال ها یک تیم رسانه ای از خارج از کشور مأموریت دارد همواره القای فضای یاس و ناامیدی و متفاوت با حقیقت مذاکرات را مخابره کند تا با فشار بر فضای داخلی، در مذاکرات امتیاز سیاسی بگیرد.
وی ضمن اشاره به این که در هر فرایند و مناسبت سیاسی که در جمهوری اسلامی در محور مقاومت برگزار می گردد سه سناریو مطرح است، افزود: رسانه های معاند ابتدا تلاش می کنند مانع مشارکت مردم شوند بنابراین اگر نشد به سمت اعتبار زدایی و تحریف و تخریب می روند.
عزیزی ضمن اشاره به این که هدف رسانه های وابسته به عربستان تغییر ذائقه مخاطب و تأثیرگذاری بر افکار عمومی است، خاطرنشان کرد: باید از حادثه محوری دست بکشیم یعنی نباید منتظر حادثه بمانیم و بعد آنرا تحلیل نماییم.
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر ضمن اشاره به این که فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بستر مهم رسانه ای در شرایط فعلی هستند، بیان نمود: برنده اصلی هر رویداد میدانی را رسانه تعیین می کند.
عزیزی با تکیه بر این که امروزه اسطوره شکست ناپذیری رژیم صهیونیستی شکسته شده است، اضافه کرد: گفتمان رسانه ای مقاومت ادبیات جدیدی را بوجود آورده و در سطح رسانه ای به مرحله بازدارندگی رسیده است و رژیم صهیونیستی در موضع واکنش قرار دارد.
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه با اینکه ضعف های رسانه ای در فضای مجازی داریم اما توانمندی هم در این حوزه وجود دارد، بیان نمود: مدل جدیدی از یمن، عراق، لبنان و سوریه بوجود آمده و آن تأثیرگذاری و رشد گفتمان مقاومت با پسوند اسلامی است.
وی خاطرنشان کرد: همانطور که در عرصه نظامی تهاجمی عمل می نماییم در عرصه رسانه هم باید این گونه باشیم.
عزیزی با اشاره به اینکه تمام تحولات منطقه و آسیای میانه و جغرافیای فلسطین یک گفتمان مقاومت اسلامی بوجود آورده که الگو شده است، اضافه کرد: معادله بوجود آمده در رسانه تحولات بیرونی را هدایت می کن بنابراین باید نسبت به فضای یاسی که دشمنان در جریان مذاکرات القا می کنند هوشیار باشیم تا در عرصه رسانه ای هم موفق شویم.
مدیرکل اخبار خارجی خبرگزاری مهر با اشاره به اینکه باید در دوران بعد از سردار سلیمانی، عنصر اراده الهی به رسانه ها اضافه نماییم، اظهار داشت: نگاه رسانه های خارجی به جمهوری اسلامی یک نگاه موفق و از نوع قدرت است.


منبع:

1400/10/22
12:18:25
0.0 / 5
39
تگهای خبر: ابزار , انزلی , برند , حادثه
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا