مدیر بخش زلزله مركز تحقیقات وزارت راه وشهرسازی:

ترک های کوهستان هراز گسل نیست

ترک های کوهستان هراز گسل نیست

به گزارش بیا شمال، مدیر بخش زلزله و خطرپذیری مرکز تحقیقات راه، وزارت راه و شهرسازی با اعلان اینکه شکاف ها و ترک های کوهستان هراز گسل نیستند، اظهار داشت: این ترک ها مربوط به گذشته است.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، علی بیت الهی از بازدید میدانی منطقه در ایام اخیر آگاهی داد و اظهار داشت: مشاهده میدانی حاکی از آنست که این شکاف ها و ترک ها گسل نیستند و این شکاف ها بر روی سنگ های تراورتنی در بالای پرتگاه تپه مانندی مشرف به جاده که حدود ۱۲۵ متر از کف جاده ارتفاع دارد رخ داده است.
وی اضافه کرد: تصاویر هوایی و ماهواره ای که از این منطقه در سال ۲۰۰۰ میلادی گرفته شد، نشان میدهد که این ترک ها از گذشته وجود داشت و حتی روی این ترک ها، فرسایش ها و جلبک هایی وجود دارد که حاکی از قدیمی بودن آنست. بنابر این نمی توانیم بگوییم ما با یک خطر جدید و تازه ای در راه جاده مواجه هستیم، ولی باید برای آن تمهیدات جدی اندیشیده شود.
بیت الهی تمهید اصلی را جا به جایی قسمتی از مسیر جاده عنوان نمود و اظهار داشت: هم اکنون وزارت راه و شهرسازی مشغول چهار بانده کردن محور هراز است. طبق مشاهدات و بررسی های اخیر ما به این نتیجه رسیدیم که جاده درحال ساخت در این قسمت از سمت راست رودخانه هراز در راه تهران به آمل به سمت چپ رودخانه منتقل شود تا بطور کامل از ناحیه یا زون خطر دور شود.
وی با اعلان اینکه مبادرت به جا به جایی قطعه یک کار اصلی و بنیادی است، اضافه کرد: برای کاهش خطر ریزش و زمین لغزش این قطعه، پیشنهاد ما این بوده که این قطعه که به طول سه کیلومتر است در اولویت اول قرار گیرد تا از خطرات احتمالی جلوگیری شود.
این مسئول اظهار داشت: زمانی که جا به جایی این سه کیلومتر صورت گیرد قرار شد پایش ریزش سنگ در منطقه تشدید شود تا با مشاهده هرگونه تغییر تهدیدآمیز، فوری به شهروندان اطلاع رسانی شود.

1400/10/23
11:47:23
0.0 / 5
42
تگهای خبر: جاده , زمین , ساری , هراز
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا