فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران - نوشهر:

یگان حفاظت مازندران تقویت و هوشمندسازی می شود

یگان حفاظت مازندران تقویت و هوشمندسازی می شود

بیا شمال: فرمانده یگان حفاظت منابع طبیعی مازندران - نوشهر هوشمندسازی و تقویت یگان حفاظت را همچون راهبردهای مهم برشمرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سرهنگ محسن مرادی صادق بامداد یکشنبه در نشست همیاران طبیعت گفت: منابع طبیعی متعلق به فرد و یا افرادی نیست بلکه متعلق به همه آحاد جامعه است و همه ما در مقابل جنگل و مرتع مسئول هستیم.
سرهنگ مرادی صادق اظهار داشت: ۵ راهبرد یگان حفاظت سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور شامل برنامه های محوری فرهنگ سازی، مشارکت مردمی، تعامل بیرونی و انسجام درونی، هوشمند سازی و تقویت یگان حفاظت که همسو با برنامه های اداره آموزش و ترویج نقش مهمی در صیانت از منابع طبیعی ایفا می کند.
وی اضافه کرد: همیاران طبیعت بازوان توانمند برای صیانت از منابع طبیعی می باشند و این افراد با برقراری ارتباط مناسب و مؤثر با مردم محلی و بومی منطقه، زمینه بهره برداری مناسب و مطلوب از عرصه های منابع طبیعی را فراهم و از تخریب و تصرف آن جلوگیری می کنند
سرپرست اداره آموزش و ترویج و مشارکت های مردمی منابع طبیعی غرب مازندران نیز اظهار داشت: بمنظور مشارکت مردم درحفظ واحیاء منابع طبیعی بیش از سه هزار و ۵۰۰ نفر از علاقمندان به طبیعت بصورت داوطلبانه در سطح استان ساماندهی شدند.
کاوه جوادی اظهار نمود: طرح همیاران طبیعت را یکی از طرح های موفق سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور در بخش ترویج و آموزش جوامع محلی برشمرد و اظهار داشت: همیاران طبیعت از اقشار مختلف جامعه و دوستداران طبیعت و منابع طبیعی تشکیل شده اند و در قالب همیاران دانش آموزی، مروج و محافظ ارائه خدمت می کنند.
وی افزود: ترویج فرهنگ منابع طبیعی در میان اقشار جامعه، جلب مشارکت مردم در امر حفاظت، احیا و توسعه در منابع طبیعی، ساماندهی علاقمندان و دوستداران منابع طبیعی، دانشجویان، دانش آموزان، شوراهای اسلامی، دهیاران، بسیجیان و سایر اقشار جامعه در قالب تشکل همیاران طبیعت همچون اهداف جذب همیار طبیعی در اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان غرب مازندران است.
معاون اداره آموزش و ترویج و مشارکت های مردمی اداره کل به تشریح بند (ب) ماده ۲۹ قانون احکام دائمی توسعه کشور پرداخت و اظهار داشت: مشارکت مردم و فعالیت آنان در بهره برداری از عرصه های منابع طبیعی در امتداد اجرای ماده ۲۹ قانون احکام دائمی توسعه کشور نیز با اولویت بهره برداران و مردم و تشکل ها تعریف شده است. علی علیزاده در ادامه اظهار داشت: برمبنای بند ب ماده ۲۹ قانون صیانت از منابع طبیعی، جوامع محلی و همیاران طبیعت وفارغ التحصیلان منابع طبیعی و محیط زیست در برخی از امور می توانند مشارکت فعال داشته باشند.


منبع:

1401/02/26
09:40:00
0.0 / 5
212
تگهای خبر: آب , آموزش , بهره برداری , زمین
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا