رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت سپاه قدس گیلان مطرح كرد؛

نقش مهم شرکت های دانش بنیان در حل مشکلات گیلان

نقش مهم شرکت های دانش بنیان در حل مشکلات گیلان

به گزارش بیا شمال رییس سازمان بسیج مهندسین صنعت سپاه قدس گیلان با اشاره به این که مشکلات استان با تعیین سه محور قابل حل است، اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان نقش مهمی در این بین دارند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، محمدرضا عابدی محزون عصر جمعه در جمع خبرنگاران با تاکید بر لزوم وجود نگاه علمی به حوزه تولید، اظهار نمود: شرکت های دانش بنیان در توسعه استان گیلان نقش مهمی می توانند ایفا کنند.
وی با اعلان اینکه شرکت های دانش بنیان، دانش محوری عمل می کنند، اظهار داشت: این شرکتها با هدف تبدیل پایدار دانش به ثروت شکل گرفته و کارهای اقتصادی آنها مبتنی و همراه با کارهای تحقیق و توسعه در حوزه فناوری های نو و پیشرفته است.
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت سپاه قدس گیلان با تاکید لزوم توجه به بسیج کردن تمامی امکانات بمنظور رسیدن به اهدافی مشخص شده، بیان کرد: وظیفه بسیج در بسیج کردن است نه بسیج شدن، پس باید امکانات در امتداد دستیابی به اهدافی مشخص بسیج کرد.
عابدی محزون بسیج کردن منابع و امکانات استان، پای کار آوردن بخش های مختلف دولتی، حاکمیتی و خصوصی را اصل کار بسیج برشمرد و افزود: حل نیازهای فناورانه باید به اولویت اصلی مسئولان تبدیل گردد.
وی با اعلان اینکه راهبرد اصلی برای تحقق اقتصاد دانش بنیان، بسیج ظرفیت های مالی و اعتباری در امتداد پشتیبانی از شبکه مردمی نخبگانی با تمرکز بر مسائل و نیازهای فناورانه اولویت دار است، اظهار داشت: توجه به این حوزه سبب تجاری سازی و ایجاد ثروت و اشتغال در جامعه است.
عابدی محزون مشکل اصلی کشور را فقدان حلقه های میانجی دانست و اضافه کرد: مشکل فعلی کشور در امکانات، سرمایه و منابع نیست فقدان حلقه های میانجی مشکل اصلی است که بتواند از حضور این سرمایه ها تولید کار و خروجی مطلوب کند.
وی با اشاره به نقش مجموعه پیشگامان در تخصص اقتصاد دانش بنیان در استان گیلان، بیان کرد: مجموعه پیشگامان با بهره گیری از ظرفیت های سرمایه گذاری، تسهیلاتی و اعتباری خود به دنبال بسیج کردن سایر ظرفیت های پشتیبانی و سرمایه گذاری در داخل به نفع پشتیبانی از پاسخ های فناورانه مبتنی بر حل مسائل اولویت دار استان است.
رئیس سازمان بسیج مهندسین صنعت سپاه قدس گیلان با اشاره به وجود سه محور در استان بمنظور حل مشکلات، اشاره کرد: تعیین نظام مسائل اولویت دار، ایجاد شبکه پشتیبانی و سرمایه گذاری و همین طور راه اندازی شبکه نخبگانی است.


منبع:

1401/02/31
13:35:38
0.0 / 5
217
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا