رئیس سازمان جهاد كشاورزی مازندران:

نظام الگوی کشت در مازندران به خوبی شکل نگرفته است

نظام الگوی کشت در مازندران به خوبی شکل نگرفته است

به گزارش بیا شمال، رییس سازمان جهاد کشاورزی مازندران اظهار داشت: متاسفانه نظام الگوی کشت در استان به خوبی شکل نگرفت و با چالش هایی در این بخش روبرو می باشیم.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حسن عنایتی کلیجی عصر سه شنبه در جلسه شورای تحقیقات کشاورزی مازندران با اعلان اینکه جلسه شورای تحقیقات از با اهمیت ترین جلسات پژوهشی استان است که به نیازها و سیاست های تحقیقاتی کشاورزی می پردازد، اضافه کرد: تحقیقات زیربنای توسعه کشاورزی بوده و بنا بر این از اهمیت بسیار زیادی برخوردارست.
وی اضافه کرد: اگر مقرر است به سمت کشاورزی دقیق و هوشمند پیش برویم حتما باید از تحقیقات استفاده نمائیم تا به کشاورزی روز دنیا نزدیک شویم برای اینکه در کشاورزی دقیق شکاف تولید کم می شود و از منابع موجود بهترین بهره برداری می شود.
وی افزود: هم اکنون انحراف از منابع تولید وجود دارد و تحقیقات می تواند به کاهش انحرافات کمک نماید. وبین اجرا و تحقیقات فاصله بسیاری وجود دارد، این فاصله و شکاف باید به کمترین حد ممکن برسد که بر عهده پشتیبانان تولید از قبیل ترویج، آموزش، واحدهای تخصصی و بخش های خصوصی است.
عنایتی تصریح کرد: متأسفانه در آموزش به کشاورزان ضعف داریم و این ضعف نتیجه فاصله بین اجرا و تحقیقات است همین طور وضعیت اقلیمی مناسبی نداریم و مؤلفه های تولید درحال تغییر است و وظیفه تحقیقات پایداری تولید است.
رئیس سازمان جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: نظام الگوی کشت در استان به خوبی شکل نگرفت و الان با چالش هایی در این خصوص مواجه هستیم.


منبع:

1401/06/30
10:01:53
0.0 / 5
216
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا