وزیر میراث فرهنگی:

جلوی نابودی سرسبزی گیلان را بگیرید

جلوی نابودی سرسبزی گیلان را بگیرید

به گزارش بیا شمال، وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری اظهار داشت: حل مشکلات سرمایه گذاران در استان ها باید صورت گیرد.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، سید عزت الله ضرغامی پس از ظهر پنج شنبه در مراسم اختتامیه اولین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری گردشگری در گیلان، اظهار نمود: همگرایی و هم فکری مجمع نمایندگان گیلان در قسمت گردشگری ستودنی است.
وی ضمن اشاره به طرفیت های گردشگری و تاریخی گیلان، اضافه کرد: در نخستین فرصت نشستی جهت بررسی مشکلات و فرصت های گردشگری گیلان با استاندار و مجمع نمایندگان گیلان خواهیم گذاشت.
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در قسمت گردشگری بسیار پرارزش است، اظهار داشت: گیلان همچون ایرانی کوچک و ویترینی برای ایران بزرگ است.
تفویض بخشی از وزارت خانه به ادارات کل
ضرغامی ضمن اشاره به مزیت های گردشگری، تاریخی و صنایع دستی گیلان، بیان نمود: استان گیلان در قسمت گردشگری، تاریخی و صنایع دستی جز نخستین ها است.
وی با اشاره به اینکه گیلان سرشار از مزیت است، اضافه کرد: گیلان در همه حوزه ها دارای مزیت و ظرفیت است و باید به آن پرداخت.
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی، برخورداری از مزیت ها مهم ترین مؤلفه سرمایه گذاری در گردشگری برشمرد و بیان نمود: بخشی از مهم ترین اختیارات وزارت خانه به ادارات کل در کشور تفویض شده است.
ضرغامی ضمن اشاره به گره های اداری در قسمت سرمایه گذاری، افزود: نظام اداری همچون بختک جلوی سرمایه گذاری ها و کارها را گرفته است.
وی از اختصاص ۱۰ هزار میلیارد تومان در قسمت تبصره ۱۸ اطلاع داد و اضافه کرد: هر پرونده ای که برای دریافت تسهیلات تبصره ۱۸ تشکیل گردد مورد قبول واقع می شود.
مانع زدایی رویکرد دولت سیزدهم است
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه مانع زدایی رویکرد دولت سیزدهم است، اظهار داشت: تسهیل بخشی سرمایه گذاری در قسمت گردشگری مورد تاکید دولت می باشد.
ضرغامی با اشاره به اینکه مدیران باید تمام وقت خویش را برای سرمایه گذاران صرف کنند، افزود: گره گشایی مشکلات اداری و اجرایی سرمایه گذاران باید در استان ها صورت گیرد.
وی ضمن اشاره به حضور میلیونی گردشگران به گیلان، اضافه کرد: زیرساخت های گردشگری در گیلان باید تقویت شود.
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه سرمایه گذاری در قسمت شهربازی بسیار ضعیف و کمرنگ بوده است، اظهار داشت: مردم نیاز به فضای شادی و سرگرمی دارند و انتظار می رود در این بخش از سرمایه گذاران دعوت شود.
وی ضمن اشاره به ساماندهی زباله های شمال کشور، اضافه کرد: زباله های رها شده در کنار جاده های شمالی زیبنده نیست و خاطر هر بیننده ای را آزرده می کند.
وزیر میراث فرهنگی و گردشگری و صنایع دستی با اشاره به اینکه سرسبزی و طراوت گیلان مهم ترین مزیت این استان است، خاطرنشان کرد: نگذارید سوداگران ثروت و قدرت باغات چای و مزارع گیلان را شخم بزنند و ویلاسازی کنند.
ضرغامی با اشاره به اینکه سرسبزی شمال را برای آیندگان حفظ نماییم، افزود: مسؤلان گیلان نسبت به حفظ محیط زیست و سرسبزی استان حساس تر باشد.


منبع:

1401/08/27
14:26:27
0.0 / 5
206
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا