رئیس سازمان ثبت احوال كشور اعلام كرد

ثبت بیش از10 هزار ولادت ایرانیان خارج از کشور در سال قبل

ثبت بیش از10 هزار ولادت ایرانیان خارج از کشور در سال قبل

بیا شمال: معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال، از ثبت بیش از 10 هزار ولادت ایرانیان خارج از کشور در سال 1402 آگاهی داد.


به گزارش بیا شمال به نقل از ایسنا، دکتر هاشم کارگر معاون وزیر کشور و رییس سازمان ثبت احوال با اشاره به عملکرد اداره کل ثبت احوال ایرانیان خارج از کشور بیان کرد: این اداره کل حلقه ارتباطی با ایرانیان مقیم خارج از کشور است و با بیش از ۱۳۷ نمایندگی فعال در خارج از کشور خدمات هویتی را به ایرانیان ارائه می کند.
وی ادامه داد: در سال ۱۴۰۲ تعداد ۱۰۴۳۳ سند ولادت برای ایرانیان خارج از کشور صادر و در عرصه ثبت وفات نیز تعداد ۲۱۳۵ فوت برای ایرانیان خارج از کشور به ثبت رسیده است.

رییس سازمان ثبت احوال کشور با اشاره به خدمات گوناگون ارائه شده به ایرانیان خارج از کشور از قبیل تغییر نام و تغییر نام خانوادگی اشاره کرد: یکی از سیاست های دولت انقلابی و مردمی سیزدهم و تاکیدات ریاست جمهور، برقراری ارتباط ایرانیان خارج از کشور با داخل بوده پس سازمان ثبت احوال کشور سامانه گرفتن درخواست کارت هوشمند ملی برای ایرانیان خارج از کشور را فراهم نموده است که در سال ۱۴۰۲ تعداد ۲۲۵۹۲ کارت هوشمند ملی صادر و جهت تحویل به متقاضیان به وزارت امور خارجه ارسال شده است.

کارگر اظهار داشت: با بهره گیری از زیرساخت های فناورانه و برگزاری جلسات مستمر با وزارت امور خارجه، سرویس سامانه الکترونیک درخواست تعویض شناسنامه نیز در بستر سامانه میخک نمایندگی امور خارجه طراحی و در آینده نزدیک با بهره برداری از این سامانه، ایرانیان خارج از کشور می توانند در کوتاهترین زمان خدمات تعویض شناسنامه خودرا در نمایندگی های امور خارجه دریافت نمایند.
منبع:

1403/04/11
15:02:44
0.0 / 5
152
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا