در جلسه امروز شورای شهر تهران تصویب شد

افزایش سقف شارژ کارت های چند منظوره بلیت تا ۴۰۰ هزار تومان

افزایش سقف شارژ کارت های چند منظوره بلیت تا ۴۰۰ هزار تومان

بیا شمال: به گزارش بیا شمال، اعضای شورای شهر طــرح « الحاق یک تبصره ذیل ماده ۷ مصوبه تعیـین نرخ بلیت و کرایه وسایل حـمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۳» و همینطور طــرح « الحاق یک بند به تبصره یکم (۱) ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» را تصویب کردند.


به گزارش بیا شمال به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در جلسه امروز خود بـررسی طــرح « الحاق یک تبصره ذیل ماده ۷ مصوبه تعیـین نرخ بلیت و کرایه وسایل حمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۳» را روی میز بررسی قرار دادند و علی اصغر قائمی در توضیح این طرح با اشاره به اینکه این مورد در جلسه مشترک کمیسیون حمل و نقل و بودجه مورد بررسی قرار گرفت، اظهار داشت: بر طبق این طرح، تبصره ای به ماده هفتم اضافه می شود که بر مبنای آن سقف شارژ کارت های چند منظوره برای استفاده در شبکه حمل و نقل عمومی برای کلیه اقشار جامعه از ۳۰۰ هزار تومان به ۴۰۰ هزار تومان بیشتر می شود و شهرداری تهران هم موظف است بار مالی این افزایش را محاسبه و در چارچوب اصلاحیه بودجه ۱۴۰۳ جهت تصویب به شورای شهر عرضه کند.
در ادامه قائمی با اشاره به اینکه بیشتر تاکید بر اجرا داریم، اضافه کرد: دامنه شمول این طرح به هشت دسته بر می گردد که در ارتباط با خانواده شهدا و جانبازان معلولان بازنشستگان شهرداری تهران، افراد زیر پوشش بهزیستی و کمیته امداد دانشجویان، دانش آموزان، خبرنگاران و سالمندان بالای ۶۵ سال سن می شود که سرجمع ۷۷ هزار کارت تردد را در برمی گیرد و برآورد مالی مورد نیاز برای سال جاری هم ۸۸ میلیارد تومان می شود که بار مالی سنگینی ندارد و افزایش سنگین و عجیب در این حوزه نداریم و تقاضای ما تصویب این الحاقیه است.
به گزارش بیا شمال به نقل از ایسنا اعضای شورای شهر طــرح « الحاق یک تبصره ذیل ماده ۷ مصوبه تعیـین نرخ بلیت و کرایه وسایل حـمل و نقل عمومی شهر تهران در سال ۱۴۰۳ » را با رای مثبت خود تصویب کردند.
در ادامه اعضای شورای شهر تهران بررسی طــرح « الحاق یک بند به تبصره یکم (۱) ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» را مورد بررسی قرار دادند و قائمی عضو کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در تشریح جزئیات این طرح با اشاره به اینکه در برنامه توسعه ای آمده است که دولت مکلف است طبق بودجه سنواتی به منظور حمایت و تجلیل از رشادت های جانبازان که حداقل ۶ ماه سابقه حضور در جبهه دارند و جانبازان کمتر از ۲۵ درصد جانبازی. همسران و فرزندان آن خدمات رفاهی ورزشی و... عرضه کند، اظهار داشت: در بند دو این قانون که در ارتباط با ما می شود شهرداری تهران موظف شده است که نسبت به عرضه خدمات مجانی به این قشر اقدام و هزینه های آنرا در حساب های فی ما بین دولت اعمال و پرداخت آنرا پیگیری کند.
مجید باقری معاون برنامه ریزی، توسعه سرمایه انسانی و امور شورای شهرداری تهران هم با حضور در جلسه امروز شورای شهر تهران اظهار داشت: ۴۰ تا ۵۰ میلیارد تومان افزایش هزینه ناشی از افزایش سقف کارت منزلت ایجاد خواهد شد که به شورا عرضه می شود اما در این طرح باید دامنه خدمات مشخص شود چونکه بازه جمعیتی که برای جانبازان و ایثارگران اعلام شده حدود ۸۰۰ هزار نفر می شود و فارغ از این که ما این ۸۰۰ هزار نفر را چطور شناسایی نماییم بار مالی سنگینی دارد و ما می خواهیم تکلیف دولت به صورت دقیق در این طرح لحاظ شود، چونکه بار مالی قابل ملاحظه ای دارد و باید به صورت دقیق مورد بررسی قرار بگیرد.
ناصر امانی عضو شورای شهر تهران با تاکید بر این که هیچ وقت دولت ها در بودجه های سنواتی خود این تکالیف را لحاظ نمی کنند، اظهار داشت: مگر ما چند رزمنده داریم و حالا میخوایم بلیت چند تومنی را موکول به پرداخت دولت کنیم؟ شهرداری تهران برود پیگیر وصول مطالباتش باشد و دقت داشته باشید که این طرح برای همه در حال اجراست و ما فقط می خواهیم رزمنده های زیر شش ماه سابقه جبهه را اضافه نماییم وگرنه برای رزمندگان، خبرنگاران و.... در حال اجراست.
محمد آخوندی هم با تکیه بر این که ما هم این طرح را امضا کردیم و مخالف آن نیستیم، اظهار داشت: اما باید ابعاد مختلف وصول آنرا از دولت به صورت دقیق پیگیری نماییم.
در ادامه سید احمد علوی با اشاره به اینکه امروز دو اشکال در مصوبات وجود دارد، نخست نحوه اجرا و دوم نحوه اطلاع رسانی به مردم است، اضافه کرد: مردم شریف تهران حالا چقدر از مصوبات ما درمورد تخفیف ها و مجانی شدن استفاده از اماکن فرهنگی، ورزشی، تفریحی و حوزه حمل و نقل آگاه هستند؟ در حالیکه ما برای اقشار مختلف همچون ایثارگران، دانشجویان و دانش آموزان تخفیف ها و خدمات مجانی در نظر گرفتیم که مردم بی خبر هستند.
علوی اظهار داشت: در مدیریت شهری در رابطه با خدمات تخفیفی و مجانی شدن باید شفاف سازی صورت گیرد. ما در این حوزه به دنبال طراحی طرحی هستیم که در این حوزه اطلاع رسانی دقیق صورت گیرد و این فقط در مورد شهر تهران نیست و امروز خیلی از مردم در مورد خدماتی که برای مردم در برنامه ششم و هفتم آمده بی خبر هستند.
مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران هم با اشاره به اینکه باید در متن طرح بنویسیم که این تصمیم وفق قانون بوده و شهرداری هم موظف است که وصول این پول را پیگیری کند، افزود: مثل بافت فرسوده نشود که به هیچ شهری پرداخت نکردند.
میثم مظفر هم با اشاره به اینکه فرایند استفاده جانبازان از کارت بلیت ها معیوب است و کرامت آنها حفظ نمی گردد، اضافه کرد: باید به صورت اینترنتی استفاده از این خدمات دنبال و کارت ها توسط پست برای افراد ارسال شود. درخواست ما اینست که شهرداری تا زمان رفع این مساله مبحث را دنبال کند.
مهدی اقراریان هم با اشاره به اینکه تخفیف هایی در مورد اماکن ورزشی تصویب کردیم اما عموما امکان پیاده سازی ندارد، اظهار داشت: چونکه تعارض منافع داریم و شهرداری تهران به سبب پرداخت هزینه به حداقل اطلاع رسانی اکتفا می کند و خوب نیست و حتما سامانه ای برای تخفیف ها ایجاد شود و اگر مکانیزم مصوب نداشته باشد، اجرای خوبی نخواهد داشت.
به گزارش بیا شمال به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران در نهایت با رای مثبت خود طــرح « الحاق یک بند به تبصره یکم (۱) ماده واحده مصوبه نظام یکپارچه بلیت الکترونیک حمل و نقل عمومی شهر تهران» را تصویب کردند.
منبع:

1403/04/12
18:48:16
0.0 / 5
121
این مطلب بیاشمال را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا