رئیس جهاد كشاورزی رودسر خبر داد ؛

۴۰ درصد اراضی شالیزاری شهرستان رودسر شخم زمستانه شد

۴۰ درصد اراضی شالیزاری شهرستان رودسر شخم زمستانه شد

بیا شمال: رودسر -رئیس جهاد كشاورزی رودسر از اجرای شخم زمستانه در چهار هزار هكتار از اراضی شالیزاری معادل ۴۰درصد اراضی این شهرستان اطلاع داد.احسان الله مشتاق در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار نمود: اجرای شخم زمستانه در اراضی شالیزاری شهرستان رودسر از روند خوبی برخوردار می باشد.
وی با اشاره به اینكه تابحال بیش از چهار هزار هكتار از اراضی شالیزاری شهرستان شخم زده شده اندف اضافه كرد: این میزان معادل۴۰ درصد اراضی شالیزاری این شهرستان است.
رئیس اداره جهاد كشاورزی رودسر تصریح كرد: پیش بینی می گردد با ادامه دادن این روند تا آخر سال جاری 90 درصد اراضی شالیزاری شخم اول خویش را انجام دهند.
مشتاق با تاكید براینكه كشاورزان رودسری باید حداكثر بهره برداری از نزولات آسمانی را در اجرای شخم زمستانه را انجام دهند، خاطرنشان كرد: حاصلخیزی خاك، صرفه جویی در مصرف آب در فصل بهار و از بین بردن آفات و بیماری ها را از مزیت های شخم زمستانه است.
وی همینطور به خزانه گیری و نشاء برنج هم در این شهرستان اشاره و تصریح كرد: این اقدامات به ترتیب در نیمه اول ماههای فروردین و اردیبهشت در شهرستان آغاز می گردد.
رئیس جهاد كشاورزی رودسر در ادامه با اشاره به فعالیت ۱۳ هزار بهره بردار در این شهرستان در زمینه تولید محصول برنج، اضافه كرد: بیش از تا 55 هزار تُن شلتوك و بیش از ۶۰ درصد برنج سفید سالانه در این شهرستان تولید می گردد.
وی با اشاره به اینكه پنج درصد برنج استان را شهرستان رودسر تامین می شود، اظهار داشت: ۱۰ هزار و ۷۰۰ هكتار از زمین های كشاورزی این شهرستان شالیزار بوده كه از این میزان ۹ هزار هكتار آن قابلیت طرح تجهیز و نوسازی را دارد.
به گفته مشتاق بیش از هفت هزار هكتار از ارضی شالیزاری تابحال تسطیح و یكپارچه سازی شده است.

1396/11/30
13:56:00
5.0 / 5
5125
تگهای خبر: اراضی , زمین , شالیزار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا