مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران:

۷۰ میلیارد ریال از عواید موقوفات مازندران در بخش های مختلف صرف شد

۷۰ میلیارد ریال از عواید موقوفات مازندران در بخش های مختلف صرف شد

بیا شمال: ساری - مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار داشت: ۷۰ میلیارد ریال از عواید موقوفات استان در بخش های مختلف و طبق نیات واقفین هزینه شده است.


به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، حجت الاسلام ابراهیم حیدری پیش ازظهر چهارشنبه در گفتگو با خبرنگاران از هزینه كردن ۷۰ میلیارد ریال از عواید و درآمدهای موقوفات مازندران از ابتدای امسال تابحال اطلاع داد و اظهار نمود: عواید و درآمدهای موقوفه های مازندران طبق نیت واقفان در اموراتی چون حفظ و نگهداری موقوفات، نیات مذهبی، خیریه، مساجد، نیات خیریه، اجتماعی و... هزینه شده است. وی اضافه كرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی هم بر اجرای دقیق نیت واقفان تاكید بسیار زیادی دارند و سازمان اوقاف و امور خیریه موظف است موقوفاتی را كه بعنوان امانت در اختیار دارد طبق نیات واقفین نیك اندیش عمل كند. حجت الاسلام حیدری اظهار داشت: اداره كل اوقاف و امور خیریه استان مازندران در حوزه نیات مذهبی مبلغ ۴۱ میلیاردو ۶۰۵ میلیون و ۸۸۸ هزارو ۸۵۸ ریال، در حوزه نیات خیریه مبلغ ۱۳ میلیارد و ۲۹۹ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۲۵۹ ریال هزینه كرده است. وی هزینه كرد اجرای نیات واقفین در حوزه اجتماعی را مبلغ ۵ میلیارد و ۸۲۴ میلیون و ۲۵۳ هزار و ۴۶۳ ریال و در حوزه مدارس علوم دینی مبلغ دو میلیاردو ۸۸۴ میلیون و ۹۰۳ هزار و ۶۱۴ ریال برشمرد. مدیر كل اوقاف و امور خیریه مازندران برگزاری طرح مهر تحصیلی در جهت اجرای امینانه نیات واقفین با مبحث توزیع ۲۶۰ بسته لوازم التحریر از محل عوائد موقوفه محمد اسماعیل رحمانی بابل و توزیع ۱۸۷ بسته لوازم التحریر از محل موقوفه میرزا مهدی اشرفی در بهشهر همچون هدیه واقفان به دانش آموزان امسال برشمرد. وی توزیع بیش از سه هزار سبد كالا در ماه مبارك رمضان، اعزام ۲۸ مازندرانی بعه عتبات عالیات و ۵۱ زائر بار اولی به حرم رضوی، اجرای نیت موقوفه علینقی كنی قائمشهر با مبحث ترخیص بیماران و هزینه دارو و درمان بیماران و تجهیز هنرستان حرفه ای بمبلغ ۷ میلیارد ریال را از دیگر مصادیق شاخص اجرای امینانه نیات واقفین برشمرد. حجت الاسلام حیدری خرید دستگاه بیهوشی به مبلغ یك میلیارد ریال برای بیمارستان حضرت امام خمینی (ره) ساری را در جهت اجرای نیت موقوفه تاجر ساروی امسال عنوان نمود و اظهار داشت: این موقوفه برای تجهیز بیمارستان امام خمینی(ره) وقف شده كه در سال های گذشته خرید آمبولانس، خرید دستگاه برای نوزادان نارس، ساخت مركزmri و...اجرای هزینه شده است. مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران از مستاجران و كسانی كه متصرف موقوفات هستند خواست تا همسو با اجرای دقیق نیت واقفان خیراندیش و نیكوكار حقوق موقوفات را پرداخت كنند تا در اجر و پاداش آن شریك باشند. حجت الاسلام حیدری با اشاره به اینكه زمینه های لازم برای تحقق نیت واقف به خوبی فراهم گشته است اظهار داشت: این امر راهی برای اعتمادسازی بیشتر مردم به عملكرد اداره كل اوقاف و به تبع آن افزایش موقوفات طی سال های اخیر شده است. وی اضافه كرد: راهكار احیای فرهنگ وقف در جامعه این است كه نیت واقفان ملموس بوده و در جامعه انعكاس یابد ازاین رو اعتمادسازی اداره اوقاف و امور خیریه میان مردم برای احیای فرهنگ وقف هم بسیار مهم است. وی خاطرنشان كرد: ما باید به مردم بگویم به هر شكلی و هر نیت و مبلغی می گردد وقف كرد و این سبب می گردد مردم آشنایی بیشتری با آن پیدا كنند و نیات خیر خویش را در قالب وقف عملی نمایند به صورتی كه از وقف یك كتاب تا وقف یك ملك می توان انجام داد.

مدیركل اوقاف و امور خیریه مازندران اظهار داشت: افرادی كه علاقمند به وقف هستند می توانند با یك نیت یا نیات مختلف این كار را انجام دهند و ما نیازهای وقف جدید را به مردم اعلام می نماییم كه اكنون جامعه چه چیزهایی را نیاز دارد

1396/12/16
18:17:07
5.0 / 5
4320
تگهای خبر: مازندران
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا