درمراسم تكریم دستگاه های برتر گیلان دراقامه نماز ؛

تقویت وحدت كلمه درسایه اقامه نماز، وضعیت اخلاق در جامعه مناسب نمی باشد

تقویت وحدت كلمه درسایه اقامه نماز، وضعیت اخلاق در جامعه مناسب نمی باشد

بیا شمال: رشت- مراسم تكریم از دستگاه های برتر گیلان در اقامه نماز در حالی برگزار گردید كه مسئولان اقامه نماز را سبب تقویت وحدت كلمه در جامعه برشمردند و از وضعیت نامطلوب اخلاق در جامعه خبر دادند.به گزارش بیا شمال به نقل از مهر، آیت الله زین العابدین قربانی ظهر یكشنبه در جلسه تكریم و تجلیل از دستگاه های اجرایی برتر استان گیلان در امر اقامه نماز، اظهار نمود: نوع عبادت در دین اسلام و ادیان مختلف متفاوت می باشد.
وی با اشاره به جایگاه اقامه نماز در اسلام، اضافه كرد: برپایی نماز در دین اسلام دارای پیام های بسیاری است چیزی كه در ادیان دیگر به صورت سطحی و یا با ارزش پایین مشهود است.
نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به اینكه نماز بهترین عمل بوده و دارای دوره كاملی از معارف، اخلاق و انسان سازی است، تصریح كرد: نماز به انسان درس تواضع، بندگی دبرابر خداوند متعال را آموزش می دهد.
وی در ادامه همینطور اقامه نماز را سبب حركت انسان در مسیر اخلاق، معنویت و تواضع دانست و خاطرنشان كرد: پیام نماز در اذان و اقامه نهفته شده كه دربرگیرنده مطالب بسیاری هستند.
آیت الله قربانی با اشاره به اینكه توحید یكی از اصلی ترین باورهای دینی است، یادآورشد: تمامی انبیاء الهی در جهت تقویت همین باورها در بشریت مبعوث شده و رسالت داشته اند.
وی با تاكید بر زنده ماندن امید در سطح جامعه به واسطه اقامه نماز، اضافه كرد: اقامه نماز جماعت از جانب همه بزرگان دینی تاكید شده و اقامه این فریضه الهی وحدت كلمه در جامعه را تقویت می كند.
ورود ۵۵۰ هزار پرونده به دستگاه قضایی گیلان
در ادامه این جلسه رئیس دادگستری كل گیلان هم به افزایش امید بخصوص در نسل جوان در جامعه اشاره و اظهار نمود: دشمنان در تلاش هستند خسارت هایی را به جامعه اسلامی وارد كنند.
احمد سیاوش پور با اشاره به اینكه اخلاق در جامعه به علت هجمه دشمنان از وضعیت مناسبی برخوردار نیست، اضافه كرد: در ۱۱ ماهه نخست سال ۵۵۰ هزار پرونده به دستگاه قضایی گیلان وارد شده كه آمار قابل قبول نیست.
وی بیشترین فراوانی جرم در پرونده های ارجاع شده به دستگاه قضایی گیلان را خشونت عنوان و تصریح كرد: این به معنای كاهش تحمل پذیری در جامعه و خشونت نسبت به یكدیگر است.
رئیس دادگستری كل گیلان با اشاره به اینكه دشمن به دنبال ترویج بی بندوباری و بی غیرتی در جامعه است، خاطرنشان كرد: دشمن می خواهد با ترفند مذكور به اهداف خود برسد.
سیاوش پور قوه قضائیه را آینه تمام نمای بخش رفتاری جامعه دانست و تاكید كرد: دستگاه قضا تولیدكننده ناهنجاری ها در جامعه نیست.

1396/12/21
14:10:40
5.0 / 5
4387
تگهای خبر: گیلان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴

لینک دوستان بیا شمال

بیا شمال

تگهای بیا شمال

biashomal.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بیا شمال محفوظ است

بیا شمال بیا شمال

معرفی شمال و خرید و فروش ویلا